Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 13. okt. 2024

Rulli end üles

Üles

2 kommentaari

LG Optimus Black – ekraan mis “pimestab” :: Digitest

Soovisin LG Optimus Black telefoni proovida samal põhjusel, mis väljendub juba pealkirjas. Samas näris mind ka uudishimu, kuidas see keskmisesse hinnaklassi kuuluv Androidi platvormil nutitelefon on, võrreldes minu igapäevases kasutuses oleva Samsung Galaxy Ace nutitelefoniga.

Peab tunnistama, et see minimalistlikult soliidse disainiga ja väga mõistliku hinnaga telefon teeb Androidiga telefoni tahtjale valiku veelgi raskemaks, sest selles vidinas on peidus omadusi mis panevad sind lihtsalt seda telefoni tahtma! Alustades ülikergest korpusest ja loomulikult esimesest sisselülitusest kui ekraanile kuvatakse pilt kvaliteediga mis esmalt sind pahviks lööb, ei jäänud sõna “wau” minu suust tulemata.

Kahtlemata kuulub see telefon juba sellisesse hinnaklassi kus kasutaja ootab telefonist natukene rohkem kui ainult helistamist, sõnumite saatmist ja bling bling puuteka effekti sõprade ees! Kasutaja kes endale selle telefoni soetab, ootab suuresti seda, et see telefon oleks talle pea arvuti eest.  Allpool vaatame kas LG on saanud hakkama sellega, mida sellest telefonist peamiselt oodatakse….

Ekraan

Peab ette võtma kohe ühe kõige oluliseima komponendi puutetundlikult telefonil – ekraani.

Sellist tüüpi telefoni mugava kasutamise määrab ära just peamiselt ekraan. Selle kvaliteet, suurus ja täpsus. Etteruttavalt mainin kohe ära, et siin mööndusi tehtud pole – 4” IPS tehnoloogia põhinev 16 miljoni värviga pimestaja kahvatab nii mõnegi telefoni, millel hinnasildil ilutseb palju suurem hind. Ekraani lahutusvõime on 800 x 480 pikslit ja üldine füüsiline suurus on minu subjektiivse arvamuse kohaselt täpselt see mida vaja. Kõik on nähtav, ilma et peaksid telefoni endal näos kinni hoidma ja mahub ka veel mugavalt taskusse.

Ahjaa – inimesed kes te kardate, et sellise telefoniga ei näe ju ereda päikese käes mitte midagi: selle telefoniga seda muret pole. Ekraan suudab kuvada vajadusel nii palju eredust, et fotode ja video vaatamine otsese päikese all on üsna mõnus. Seda omadust ei kohta ka sellises hinnaklassis telefonidel tihti! Lühidalt öeldes ekraani kasutusmugavus ja kvaliteet on tõeliselt hea.

Muu raud

Välisdisain on väga minimalistlik, ei mingit silmakriiskavat kroomi ega kõrgläikega pindasid peale ekraani, valitseb must plastik.  Naljaga pooleks öeldes nagu IBMi arvuti, puuduvad liigsed tilulilud ja blin-bling. Üldine korpus valmistas siiski väikese pettumuse: natukene liiga plastikuline ja natukene liiga palju nagisev. Üks tugev miinus on ekraani ümbritsev plastikäär, see on nii tungivalt kõrgeks ja teravaks jäetud, et võid endale suure tahmise juures lausa haiget teha. Eest leiame veel ka 2MP kaamera videokõnede jaoks!

Telefoni korpuse tagumine osa saab ka löögi allapoole vööd. Kui sa armastad oma telefoni kanda sellises nahkvutlaris, kust telefon käib ülalt sisse siis keera kohe helina tugevus põhja kuna kõlar on ehitatud telefonil allapoole – võib juhtuda, et sa lihtsalt ei kuule kui su telefon heliseb.  Lisaks on ka sellel telefonil tagumine korpus üsna habras,  SIM kaardi tihe vahetamine ei ole just kõige mugavam ning tagumise korpuse elueale kõige parem. Telefoni tagaosast leiab veel  LED välklambi – mida saab telefoni vastava appiga rikastades kasutada ka eduka taskulambina. LED valgusti peal asub 5MP lahutusvõimega kaamera. Kaamera pildikvaliteet oli telefonile omane ja ei hakka siinkohal nurisema, telefonikaamera kohta täitsa hea, teeb oma töö ära kuid peab mainima, et on ka paremaid 5MP kaameraga telefone hetkel turul.

Midagi ka rõõmustavat vahelduseks: kogu see natukene nagisev ja õhuke plastik tagab meile väga kerge telefoni – kõigest 109 g.  Kõik füüsilised nupud asuvad telefoni külgedel, ekraan on täielikult puutetundlik. Klahvilukk/ toite väljalülitamise nupp asub klassikalises kohas ehk telefoni ülalosas, seal leiab veel ka peakomplekti jaoks vajaliku 3,5 mm kõrvaklapipesa ning lükatava kaane alla on peidetud micro USB pesa telefoni laadmiseks ja arvutiga ühendamiseks. Vasakult leiad helitugevuse reguleerimiseks vajalikud lülitused ja “G” nupu – nupp mida all hoides saab näiteks heliseva telefoni hääletuks pöörata, või pilte telefoni kallutades sirvida või…. muid just sulle olulisi toiminguid määrata! Akukaane alt leiab pesa SIM kaardile, MicroSD mälukaardile ja 1500 mAh aku.

Kaante all peidus

Kuna Optimus Black kvalifitseerub keskmisse hinnaklassi, võib kohe ära mainida, et kahetuumalist protsessorit sealt seest ei leia. Tuksub südames tal 1GHz protsessor koos 512 Mb muutmäluga mis peaaegu piisav, et jooksutada kogu kremplit väga sujuvalt, peaaegu on õige sõna, sest kui telefonis mitmed aplikatsioonid korraga käima unustad siis natukene hakkab sirvimine töölaudade vahel hakkima. Antud telefonis on olemas kõik modernsed saatjad/vastuvõtjad ja sensorid, leiab sealt navigeerimiseks GPS vastuvõtja, WI-FI, kallutus ja lähedussensorid. Videote, piltide ja muusika talletamiseks on telefonil endal olemas kohe 2GB sisemälu mis on laiendatav MicroSD mälukaardiga kuni 32GB.

Tarkvara

Operatsioonisüstemiks on Optimus Blackil Android 2.2(Froyo), ametlikku uuendust Android 2.3 (Gingerbread) peab antud telefoni ostnud inimesed ootama! Alustuseks peab ütlema, et kaasatulev tarkvara on juba väga LG stiilis koduseks muudetud ja nagu Androidile kohane, annab seda ka täielikult personaalseks kujundada. Töölaudasid saab endale tekitada 1-7 ning sinna saab lisada erinevaid otseteid, vidinaid või kontakte.

Telefonil on juba algseadetes kaasas väga palju populaarseid ja vajalikke programme. Leiame sealt sotsiaalvõrgustike fännide lemmikud Facebooki ja Twitteri, kuna tegemist on Google tarkvaral põhineva telefoniga siis leiab seal ka Gmaili ning ka navigeerimistarkvara Google Maps.

Üldist programmiloendit saab seada programme kuvama kolmel erineval viisil: saab valida kas võrkloendis keritavaks horisonaalselt või vertikaalselt või siis hoopis sorteerida neid kategooriate kaupa ja neid siis vastavalt näpistusmeetodil laiali lammutada.

Inimestele kellel on tarvis lugeda ning redigeeria dokumente on kohe kaasas PolarisOffice millega saab hädavajalikumad toimetused tehtud. Androidile omaselt on telefonis olemas juba väga arenenud telefoniraamat, millega saad oma kontakte hallata täpselt nii kuidas ise soovid. Loomulikult on kaasatulev tarkvarapakett tunduvalt suurem kui ülal nimetatud – ja kui midagi puudu jääb aitab sind hädast välja Android Market kust võid leida kõik vidinad, programmid, taustapildid, muusikat jne jne… .

Plussid ja miinused

+ Ekraan
+ Matt ja must
+ Hea kerge

– Ekraani terav äär
– Kohati segase ehitusega menüüd
– Natukene lahjaks jääv riistvara

Kuidas siis jääb?

On siis hea või ei? Ütleks, et on küll. Umbes nii lihtsalt vastaksin kui keegi küsiks selle telefoni kohta!

Mulle meeldib selle telefoni stiilipuhtus, paras suurus ja korralik ekraan. Seesama ekraan on ka selle telefoni kõige suurem pluss ja mingil määral ka tema peamine miinus, ta jätab kõik muu antud telefoni juures natukene häbisse.

Kui nüüd keegi küsiks, et kas ma soovitan seda ka hetkel osta, siis ma paluksin tal oodata… natukene, et hind allapoole liiguks, praegu on ta veel natukene liiga kallis selle kohta mis sa saad!

Kuid kindlalt soovitaks inimestele kes just otsivad endale uut droidifööni aga kes ei vaja/taha/raatsi endale osta kahetuumalist ja pea tahvelarvuti suurust telefoni, kaaluda just seda seadet, minna kohalikku esindusse võtta see telefon kätte ja mudida teda seal, katsuda ka teisi omasuguseid ja siis teha oma otsus kas tasub või ei. Minu otsus oleks, et natukene madalama hinnaga oleks ta tõsine bang for a buck!