Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 18. apr. 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Logitech M525 juhtmeta laserhiir :: Digitest

On hiired ja on tõelised hiired. Logitech M525 on kindlasti selline, mis kuulub tõeliste hiirte hulka. See on juhtmeta laserhiir, mis võimaldab kasutajal kiiret ja täpset tööd pika kasutusajaga.

Olles ka varem kokku puutunud Logitechi juhtmeta hiirtega, ootasin ka sellelt kõrget taset. Minu ootused said selle hiirega ka igati täidetud. M525 omab stiilset punase ja valgega välimust. Hiire kuju on minu käe jaoks ülimalt ergonoomiline nii kõrguse, kui laiuse poolest. Nupud paiknevad täpselt sõrmede all, klikkimine on kerge ja kiire, samuti on rullik väga mugav.

Kui aga juba rullikust juttu tuli, siis ka see pole tavaline, millega enamus inimesi harjunud on. M525 omab rullikut, millel on tunduvalt sujuvam vabajooks, kui tavalistel hiirtel, millel käib kerimine astmeliselt. Tänu sellele on liikumine sujuvam, täpsem ja ühtlasi ka kiirem. Rullik omab ka Back/Forward funktsiooni, liikudes vasakule ja paremale. Taaskord üks tore funktsioon, mida võiksid omada kõik hiired.

Kui välimus on üle käidud, tuleb piiluda sisse. Hiirel on põhja alt avatav luuk, mis avab vaate sisemusse. Hiir töötab kahe AA suuruses akuga või patareiga, (patareid on komplektis kaasas). Tootja lubab isegi kuni kolmeaastast kasutusaega. Kuivõrd reaalne see on, jääb iga kasutaja enda testida. Varasemast kogemusest ühe teise Logitechi juhtmeta hiirega, võin väita, et patareid kestsid igatahes mitu kuud. Hiire sisse käib mugavamaks transportimiseks ning hoidmiseks ka nanosuuruses saatja.

Olles hiirt nädalakese kasutanud, oskan ma selle kohta vaid kiidusõnu jagada. Hiir on väga mugav ja täpne, seda paljudel erinevatel pindadel. Proovisin nii tavalist lauda, A4 paberit+lauda, diivanit ja omaenda põlve. Kõikjal saab ilusti asjad tehtud. Tavaline optiline hiir jääks ilmselt mõnes kohas hätta, kuid laser tagab täpse töö kõigil juhtudel. Minu poolt hindeks hiirele 10-st 10.

Logitech M525 juhtmevaba hiir Logitechi veebilehel