Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 13. okt. 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Picooc S3 V2 nutikaal võtab Sind osadeks ja muudab paremaks

Picooc S3 V2 nutikaal võtab Sind osadeks ja muudab paremaks
Erki Oras

Minu nooruspõlves polnud meil olulist võimalust ennast kaaluda. Võib-olla ehk ainult arsti juures käies, kus olid suured ja koledad (mis sest, et valgeks värvitud) malmist monstrumid. Nõukogude inimesel ilmselt lihtsalt polnud ennast vaja ilma meditsiiniliste põhjusteta kaaluda.

Siiski, mõne aastakümne pärast, kui üldine seisakuaeg Nõukogude Liidus oli jõudnud tippu, ilmusid müügile ka esimesed laiatarbekaalud – plekist ja kolisevad kandilised pannkoogid, mille koht oli tavaliselt vannitoapõrandal pesumasina kõrval. Tegu oli kõige jõhkramat sorti analoogseadmetega, mida on isegi raske seostada kaasaegsete nutikaaludega – umbes nagu võrdleks kirjutusmasinat uusima MacBookiga vms.

Naljaka nimega Picooc nutikaal on siin suurepäraseks näiteks ning kahtlustan, et Picooc on mingi värdvorm ingliskeelsest sõnast “peacock” ehk paabulind. Kas see peab mingil moel vihjama edevusele või sümboliseerib paabulind veel midagi?

 

Välimus

Omades juba teatavat kogemust uusimate nutikaaludega, siis võin öelda, et kõik need on teineteisega äravahetamiseni sarnased – valge klaasist ruut, millel võib esineda erinevaid hõbedasi (eenduvaid või mitte) detaile.

Picooc S3 V2 keskel on nägus sümmeetriline eenduv võrdhaarne hõbedane ristike. Lisaks on selle valgel pinnal on ka väga lihtne minimalistlik muster, mille põhieesmärgiks on markeerida kohta, kuhu kasutaja peaks enam-vähem täpselt astuma. Ahjaa, klaasi all süttivad diskreetsed valge LED-valgustusega numbrid, kui kasutaja kaalule astub.

Picooc nutikaal S3 V2

Lisaks kaalule leiab karbist ka USB-laadimisjuhtme. Tavalise (USB -> USB-C) musta juhtme, mille välimusele pole midagi ette heita peale juhtme pikkuse või õigemini selle lühiduse. Ilmselgelt tuleb kaal laadimiseks tõsta põrandalt mingile kõrgemale pinnale, aga eks kõik sõltub sellest, kus laadimispistik täpselt asub. Mina isiklikult oleks kaaluga kaasa pannud pigem pikema, kui lühema kaabli.

 

Tarkvara

Nutikaal on tegelikult täpselt nii hea, kui seda on sellega kaasas olev tarkvara ning minul on antud isendi puhul öelda ainult kiidusõnu. Picooc telefonirakendus on väga põhjalik, aga samas piisavalt intuitiivne st selle kasutamine on üpris lihtne ja kasutaja ei eksi kuhugi inforägastikku ära. Samas näitab kaal üsna täpselt ära, millistest komponentidest kasutaja kehakaal koosneb st palju seal on rasva, vett, konte ja lihaseid. Kusjuures see suudab eristada isegi lihtsalt lihaseid ja samas luustikulihaseid.

See nutikaal näitab veel ära kasutaja rasvaprotsendi (sh eraldi kõhurasva indeksi), kehamassiindeksi, proteiinisisalduse, keha vitaalsusindeksi ning metaboolse vanuse. Samuti mõõdab see ka kasutaja pulssi – ehkki selle viimasega tekkis kasutamisel miskipärast ajutisi probleeme.

Picooc nutikaalud

Mida võiks veel ühelt kaalurakenduselt nõuda? Õige! Rakendus seletab kasutaja ajateljel ka lahti kaaluga toimuvaid muudatusi ning jagab soovitusi, millele peaks kasutaja hetkel rohkem tähelepanu pöörama ning millised muutused kaalu ja selle komponentide muutustega kaasnevad. Kahjuks ei soovitanud kaalurakendus, milline menüü võiks kasutajale kõige kasulikum olla ning samuti ei tellinud see rakendus poest selle menüü valmistamiseks vajalikke toiduaineid. Nii et on arenguruumi :)

Tegelikult on mul muidugi raske välja mõelda, mida võiks või peaks see rakendus veel tegema. Tegu pole enam mitte lihtsalt kaalu, vaid lausa mingi tervise infokeskusega. Kõik soovitused on selged ja lihtsad ega võimalda mingit kaksipidi mõtlemist – järgi lihtsalt näpunäiteid ja sinu keha saab ideaalse koostise ja sina täiusliku tervise.

 

Picooc S3 V2 kasutamine

Picooc S3 V2 kasutamine on muidugi lihtsamast lihtsam nagu ühe kaalu kasutamine olema peab. Astu kaalule ning aktiveeri rakenduses vajalik klahv ning kogu ülejäänu eest hoolitseb juba rakendus.

Mõnda asja peab siiski meeles pidama – kaalule tuleb astuda paljajalu, sest läbi sukkade-sokkide kaal andmeid lugeda ei suuda. Teiseks võiks kaalumise ajal olla võimalikult liikumatult, et igasugune võngutamine vms kaalu hulluks ei ajaks. Kolmandaks ja võib-olla kõige olulisemaks on 2,4 GHz-ise WiFi-võrgu olemasolu, sest ei mesh-, ega 5 GHz sagedusega WiFI-võrguga kaal ei ühendu. Samuti ei saa kaalu kasutada need, kes on raskemad kui 150 kg, mis on iseenesest ju vale, sest sellised inimesed vajaksid ehk korralikku kaalu kõige rohkem.

Picooc nutikaal S3 V2

Mulle ja ilmselt kõigile, kes oma kaalu eest hoolt tahavad kanda, meeldis väga see, et rakendus kõik andmed ühel ajajoonel säilitas, et sa said täpselt näha oma progressi kasvõi päevade kaupa. Oma edusammude nägemine võib olla vägagi motiveeriv ja seeläbi kaalulangust kiirendav.

Klaasil, eriti säravvalgel klaasil, on kombeks kasutamisel määrduda – seda võib ilmselt minimeerida, kui näiteks kaaluda vaid peale vanniskäiku. Meie paraku nii järjepidevad ei olnud ning kaalumine toimus täiesti suvalistel ajahetkedel elutoas. Samas aga saab seda klaaspinda ülimalt lihtsalt puhastada. Lisaks võib öelda, et testperioodi vältel ei õnnestunud meil klaasile tekitada mitte kõige väiksematki kriimu, mis kõneleb materjali kõrgest kvaliteedist ning toote esteetilise välimuse pikaealisusest.

Väga mõistlik, et tegelikult võib sama rakendusega end kaaluda terve perekond, sest igale kasutajale saab luua oma konto. Nii saab näiteks kasutajate vahel kasvõi väikestviisi võistluse korraldada, kelle pingutused kannavad aja jooksul paremat vilja. Kuigi kasutajate arv on piiramatu, soovitab tootja piirduda maksimaalselt kümne kasutajaga.

Picooc nutikaal S3 V2

Samuti meeldis mulle väga see, et kaaluga ei pidanud kasutama mingeid patareisid, vaid seda sai laadida USB-kaabliga. Kogu selle kuu aja jooksul, mil kaal minu käes testimiseks oli, ei pidanud ma seda mitte kordagi laadima. Võrreldes sellega, et eelmiste testimiseks olnud nutikaalude juures pidin ma kasutama patareisid, siis tundsin end märksa jätkusuutlikuma ja keskkonnasõbralikumana.   

Kaalumisprotsess ise oli üsna kiire ja seda kiidab ka tootja ise oma kodulehel. Kiirus on kiiduväärne, eriti kui arvestada seda põhjalikku ülevaadet, mis kaalumine pakub.

Kas ma juba mainisin, et kasutamiseks tuleb kaal ühendada WiFi-ga – ka see protsess oli üsna kiire ja sujuv. Paraku ei saa kaalu internetiga ühendada LAN-kaabli abil, mis tähendab, et kodus peaks olema korralik võrguvaba internet. Tegelikult pakub kaal ka Bluetooth-ühendust, kuid minul isiklikult seda kordagi vaja ei läinud.

 

Kokkuvõtteks

Inimesele on oma kaalu jälgimine üsna elementaarne ja oluline. Eriti veel istuva eluviisi juures, kus liigsed kilod on kiired kehale kogunema. Efektiivse kaalujälgimise juures on kõige olulisem täpne ja ajakohane info ning seda pakub Picooc S3 V2 kohe kuhjaga. Võib-olla isegi rohkem, kui sinu jaoks hetkel vaja läheb, kuid mida rohkem sa enda kohta tead, seda parem on. 

Picooc nutikaal S3 V2

Lisaks väga heale rakendusele meeldis mulle selle kaalu juures veel ka USB-laadimine ning mõistgi WiFi-ühendus. Mulle täiesti tundmatu firma Picooc suutis oma S3 V2 mudeliga valmistada vägagi meeldiva üllatuse ning vähemalt minu arvates tegi suure kaarega pähe sellistele hiiglastele nagu Xiaomi või Huawei.

Kõige suuremaks kiituseks aga antud kaalu kohta on see, et pean täiesti konkreetset plaani antud kaalumudeliga sisse seada pikaajaline püsisuhe. Kaal pole kindlasti mitte kõige odavam, kuid vähemalt minul oli tunne, et selle raha eest on seal kaalu ja uusi teadmisi kohe kuhjaga.