Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 22. mai 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Qpad QH-90 kõrvaklapid e-sportlastele – kas liha või kala? :: Digitest

Qpad QH-90 kõrvaklapid e-sportlastele – kas liha või kala?
Erki Oras

Uusi ja tundmatuid kaubamärke on alati põnev arvustada. Toode on su ees otsekui valge leht, sul puuduvad eelarvamused ning meeled on uuele ja huvitavale avatud.

Firmast Qpad polnud ma varem kuulnud ööd ega mütsi, kuigi e-spordi inventari tootvate firmadega olen üle keskmise tuttav. Aga uusi ja põnevaid tootjaid tuleb tänapäeval juurde nagu seeni peale vihma. Uustulnukate seas võib olla tõelisi pärle, aga ka suvalist sodi, mida klientidele pähe määrida. Allpool püüamegi selgusele jõuda, millisesse kategooriasse kuuluvad kõrvaklapid Qpad QH-90.

 

Pakend ja välimus

Esmapilgul hämmastab klappide soliidne must-valge pakend oma suurusega. Kompaktne pakend vihjab tavaliselt soodsamale hinnaklassile ning odavamale hinnale. Seega tõstis selline ümbris minu ootuseid veid kõrgemale. Välise ja läikiva ümbrise eemaldamisel tuli esile teine karp, mis nägi välja veelgi soliidsem. Mitte just päris vau-efekt, aga sellele lähedale küll. Peaegu nagu minu Denon D600 klappidel.

Karpi avades aga vaimustus vaibub… vähemalt minusuguse vilunud arvustaja jaoks. Mitte, et sisu oleks kuidagi ebameeldiv, aga pakend on ootused tõstnud kraadi võrra kõrgemale. Vähemalt esmapilgul tundub sisu suhteliselt keskpärane olevat – pisut plasti, kunstnahka ja metalli. Ka klapikaabel on kummine, mitte tekstiilkattega nagu võiks premium-klassi klappide puhul arvata.

Lähemal silmitsemisel mulje pisut paraneb. Plastosad on käe all meeldivalt kummised, metallosa soliidselt tumedaks anodeeritud ning klapikaart ümbritsevale kunstnahale on firmanimi tikitud, mitte värvitud. Kõige odavama mulje jättis paraku klapikaablil asetsev pult, kuid õnneks pole see kuigi domineeriv detail.

Klappide koostekvaliteet on korralik keskmine. Või isegi veidi üle. Nagu selle hinnaklassi klappideltoodata võikski. Lisaks klappidele on karbis ka tekstiilist kott klappide transpordiks. Väike asi küll, aga meeldiv ikkagi.

 

Kasutamine

Erinevalt paljudest mänguriklappidest ei vaja Qpad QH-90 kasutamiseks mingit tarkvara. Lihtsalt plug and play.  Sellega seoses pole muidugi ka erinevaid vilesid-kellasid, mis nt Razeri, Logitechi või Roccati tippmudelitel. Tootja sõnul aga keskenduvadki klapid peamiselt nö ’pure HiFi’ (puhta HiFi) heli esitamisele ning 7.1 heliefektide otsijad peavad oma pilgud mujale pöörama.

Üldiselt olen ka ma ise pigem puhta stereoheli jünger. Ehk sellepärast, et ma ei mängi mänge, mis eeldavad, et ma pean kogu aeg jälgima, kes parasjagu mu selja taga rohu sees krabistab.

Peab ütlema, et klapid on üpris mugavad, eriti kui arvestada, et nende padjandid on kaetud kunstnahaga. Peale mitmetunnist mängimist, vabandust, e-sportimist, ei hakanud isegi põsed oluliselt higistama. Lisaks on mu kolp üks suurimaid minu tutvusringkonnas ning klapid ei avaldanud sellele ebamugavat survet. Seega võib klappidele rahulikult anda plusspunktid ka mugavuse eest.

Kõrvaklappide puhul ei pääse me kuidagi mööda helikvaliteedist. Seda enam, et Qpad QH-90 reklaamib ennast puhta HiFi-ga. Inimesele, kes on harjunud oma Samsungi telefoniga kaasas olevate klappide helikvaliteediga, võibki see tunduda puhta HiFi-na, aga inimesena, kes on oma kõrva hellitanud ka pisut teise klassi klappidega, see enam teab mis puhast muljet ei jäta. Või kui, siis selline Vanishi-puhas. St pisut lame ja kiretu. E-sportlasele, kui üldse muusika peenemate finessidega harjumatule isikule on need klapid igati sobivad.

Kuigi esialgu tundus mulle, et muusika on nende klappidega isegi törtsu parem, kui mänguhelid, siis pikem kuulamine muutis mu arvamust. Võrreldes neid näiteks ühe samasse hinnaklassi kuuluva Pioneer kõrvaklapiga, jäi võit Pioneerile, mille heli oli märksa avaram ja musikaalsem. Nii et heligurmaanid võiksid klappide helikvaliteeti enne ostmist kindlasti proovida.

Kiituseks võiks aga öelda et näiteks skaibis oli helikvaliteet ja kuuldavus ideaalne.

Tootja pakub neid klappe nö multifunktsionaalsena st klapid on mõeldud nii arvuti taga sportivatele kodanikele, kui ka oma mobiilist muusika kuulamiseks ja kõnedele vastamiseks. Selleks on klappidega kaasas puldiga varustatud lisajuhe.

Juhtmel on kaks eraldi sisendit ja kaks eraldi plugi nii klappide kui mikrofoni ühendamiseks. Ning klahv puldil on mõeldud telefonikõnedel vastamiseks. Et aga telefonil on teatavasti klappide ühendamiseks vaid üks auk, siis on komplektis veel üks adapter, misnö ühendab mikri- ja klapiplugid üheks üheks. Peaaegu juba nagu Apple’i viimase aja tootestrateegia, kus asjade arvutiga ühendamiseks on vaja erinevaid adaptereid ja muud kola.  Minu telefonil pole enam isegi auku klappide jaoks.

Kõigele lisaks muudavad see adapter koos lisakaabliga kaabli kogupikkuse naeruväärselt suureks st lihtsalt liiga pikaks, et seda mugavalt kasutada. Minu arvates on siin tehtud üks suuremat sorti disainiapsakas (disain teatavasti ei puuduta ainult asjade välimust, vaid ka nende funktsionaalsust).  Ning nagu öeldud, muudab see lisakaabel kaabli kogupikkuse ebamugavaks tänaval kasutamiseks.

 

Kokkuvõtteks

Kui te vajate endale klappe, millega arvuti taga tundide kaupa rahulikult e-sportida, siis tasub kindlasti mõelda Qpad QH-90 klappide peale. Nende helikvaliteet on kindlasti parem, kui teie telefoniga kaasa tulnud klappidel, need isoleerivad üpris hästi välismüra ning ei lase klappidest tulevatel helidel lähedalolijaid häirida.

Lisakaabel annab võimaluse reguleerida klapikaabel endale sobivamaks, et see poleks liiga pikk ega liiga lühike. Mikrofon on eemaldatav, et klappidega näiteks tänaval liialt tähelepanu mitte tõmmata. Samas muidugi ei saa siis kõnedele vastata.

Testimise käigus selgus, et juhtmepuldil olev nupp kõnedele vastamiseks miskipärast ei reageeri, vaid vastamiseks tuleb kõne vastu võtta telefonilt. Antud juhul on loodetavasti tegu vaid konkreetse toote, mitte terve tooteseeria probleemiga.

Kuigi tänaval liikumiseks võib puldiga lisakaablist loobuda, sest vastama peab nagunii otse telefonilt, siis mikrofon muudab kasutaja liialt sarnaseks infotelefoni töötaja või telefonimüügiga tegeleva kodanikuga.

Seega võiks iga kingsepp jääda oma liistude juurde ning Qpad QH-90 võiks rahumeeli püsida teie koduse/töise lauaarvuti või rüperaali seltsi. Uskuge, see on parem nii klappidele kui parem teie imagole.