Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 29. apr. 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Rahakotisõbralik Xiaomi Mi Band 3 aktiivsusmonitor :: Digitest

Rahakotisõbralik Xiaomi Mi Band 3 aktiivsusmonitor
Kadi Huizinga

Xiaomi Mi Band 3 on eelarvesõbralik aktiivsusmonitor Xiaomi Mi Band seeriast, mis tõestab, et funktsionaalsus ei tähenda automaatselt kõrget hinnasilti. Xiaomi Mi Band 3 suudab 49,99€ juures konkureerida funktsioonipagasi poolest nii Fitbiti kui Garmini lihtsamate aktiivsusmonitoridega. Xiaomi Mi Band 3 on võrreldes eelkäijaga saanud mitu olulist uuendust. See on varustatud suurema puutetundliku ekraaniga, parema pulsijälgimise algoritmidega, automaatse treeningu tuvastusega ja lõpuks ka nutitelefoni märguannetega, mis Sind alati maailmaga ühenduses hoiavad.

 

Disain

Xiaomi Mi Band 3 silmapaistvaim omadus on kahtlemata selle soodne hind, sellest ei saa üle ega ümber. Sellest võiks siis järeldada, et niivõrd eelarvesõbraliku hinnasildi saavutamiseks on tehtud nii mõnigi kompromiss. Süvenemata võiks oletada, et see on saavutatud säilitades aktiivsusmonitori tagasihoidlik välimus. Muidugi-muidugi – asi on maitses ja Xiaomi Mi Band 3 on oma tagasihoidlikkuses väga universaalne, sobides randmele nii mehele, kui naisele, spordisaalis, kui ärikohtumisel – see lihtsalt ei paista silma.

Xiaomi Mi Band 3 koosneb kahest osast – plastikust sensor ja silikoonist käepael. Selle korpuses on 0,78-tolline puutetundlik OLED ekraan ning tagasihoidlik puutetundlik nupp, mille kaudu aktiveerida mõningaid funktsioone. Üldine menüüs liikumine toimub ekraanil libistades. Mi Band 3 ekraan on üsna läikiv, mis loob võrust veidi elegantsema mulje, kuid osutub ka veidi kehvaks omaduseks ekraanil libistades, sest sõrmejäljed on ekraaniga head sõbrad ning ka otseses päikesevalguses, kus ei ole ekraan niivõrd hästi loetav.

Aktiivsusmonitori standardne silikoonist käepael on varustatud imelihtsa kinnitusega. See on naha vastas meeldiv ja üllataval kombel ei tulnud kinnitus testimisperioodil kordagi iseenesest lahti – miski, mida ma oma pessimismis oleks niivõrd lihtsast kinnitusest oodanud.

Mi Band 3 on hinnatud veekindlaks kuni 50 meetri sügavuseni – see tähendab, et sellega võib julgelt vihmasajus tantsida, duši alla minna kui ka ujuma minnes randmele jätta.

Lisaks soodsale hinnasildile on Mi Band 3’l veel üks omadus, mis seda teiste seast esile tõstab – aku eluiga. Nimelt lubab Xiaomi, et võru 110 mAh liitiumaku peab vastu tervelt 20 päeva. Päris julge avaldus, aga ümber lükata ei saa! Nende kolme nädala jooksul, mil Mi Band 3 mind saatis, ei pidanud ma peale esimest korda kordagi võru laadima. Kolme nädalaga jõudis võru 100% pealt 34% peale langeda ja küllap oleks see veel ühe nädala vastu pidanud. Siinkohal tasub muidugi märkida, et kasutasin võru peaasjalikult sammulugejana st kasutasin minimaalselt nutifunktsioone. Küll aga usaldan, et isegi täisvõimsusel kasutades jääb kehtima Xiaomi lubatud 20 päeva akukestvus.

 

Pilk peal 24/7

Nagu ka varasemad Mi Band’id jälgib ka seeria kolmas mudel asutud samme, läbitud vahemaad ja põletatud kaloreid. Nende parameetrite nägemiseks ei pea ka telefonirakenduses sobrama, vaid neid näeb ka otse võru ekraanilt. Funktsionaalsuselt on see üsna standardne – kõik, mida vajad, ei midagi üleliigset.

Tänuväärt uuendusena on Mi Band 3 mudelis ka automaatne treeningu tuvastus, mis suudab iseenesest ära märkida treeningu tüübi (kõnd/jooks/rattasõit) ning treeningu kestuse. Nii korjab võru üles kõik liikumised, mille puhul oled unustanud treeningut manuaalselt alustada. Trenni saab Mi Band 3’ga teha nii toas, kui õues – GPS-vastuvõtjat võru sees küll ei ole, kuid välitreeningute tegemiseks oskab võru kasutada ühendatud nutitelefoni GPSi. Kõiki treeninguid, nii automaatseid kui manuaalseid, saab lähemalt uurida Mi Fit telefonirakenduses. Nii saad põhjalikuma ülevaate, sellest kuidas Sinu aktiivsus päeva peale jaotub.

Samuti hoiab Mi Band 3 Sul silma peal ajal, kui Sinu omad on suletud – eks ikka uneajal. See tuvastab, millal oled magama läinud ja üles ärganud ning kuvab vahepealsete unetundide kerge ja sügava une faase. Kahjuks puudub REM une tuvastus nagu on olemas Fitbiti ja Garmini seadmetel. Selle korvab Mi Band 3 aga põhjaliku uneanalüüsiga. Mi Fit analüüsib une regulaarsust – rakendus võrdleb Sinu tavapärast une- ja ärkveloleku aega ning annab teada, kui palju varem või hiljem tavapärastega võrreldes magama läksid ja ärkasid. Samuti annab see vähese sügava une puhul nõu stressi maandada ja endale rohkem puhkeaega luua.

Lisaks tavapärastele aktiivsusparameetritele hoiab Mi Band 3 pilgu peal ka Sinu südametööl. Optiline pulsiandur oli olemas ka Mi Band eelmisel mudelil, kuid varasema irregulaarse mõõtmise asemel, mõõdetakse uues mudelis pulssi 24/7. Hetkepulsi mõõtmiseks peab kellal küll nuppu vajutama, et võru mõõtmist alustaks, kuid rakenduses läheb asi palju põnevamaks – seal saab vaadata oma südametööd kogu päeva kestel ning näha ka puhkeasendi pulssi, keskmist, madalaimat ning kõrgeimat pulsinäitu päeva jooksul. Täpsuse poolest jääb Mi Band 3 alla Garmin Vivoactive 3 näitudele, nii et ei sobi ilmselt neile, kes pulsil sõrmega jälge ajada sooviksid, kuid on siiski piisavalt hea keha üldise heaolu näitaja.

 

Nutipagas

Suurema ekraaniga kaasneb rohkem nutti? Mi Band 3 puhul tõesti. Suurem ekraan võimaldab rohkem informatsiooni näidata ning tänu sellele võtab Mi Band 3 enda kanda ka nutikella põhifunktsioonid.

Mi Band 3 ühendub nutitelefoniga Bluetoothi kaudu ja toob randmele kõik teavitused, mida näha soovid (ega too neid, mida ei soovi – Sinu valik). Teavitused saab võru ekraanilt kohe läbi lugeda – muidugi ei saa seda võrrelda päris kellasuuruse ekraaniga, nii et tekst paikneb ekraanilt üsna kitsalt. Kuid siiski parem kui mitte midagi. Ka saab kellalt telefonikõnesid vastu võtta või tagasi lükata. Päris kõnede tegemiseks, peab muidugi telefoni kõrva äärde haarama.

Ka on Mi Band 3’l olemas telefoni otsimise funktsioon, juhuks kui viimane on kuskile diivanipatjade taha libisenud, ning ka ilmateade, mis kuvab järgmise kolme päeva prognoosi.

 

Äpp

Mi Band 3’ga kaasas käiv Mi Fit rakendus on üsna tagasihoidlik. Rakenduse esilehel saad kiirelt pilgu heita päeva sammudele, läbitud vahemaale ja põletatud kaloritele ning allapoole libistades näeb ära ka unetunnid, viimase treeningu, südametöö graafiku ja nädala sammugraafiku. Samuti saab kõigi nende parameetrite ja graafikute peale vajutades põhjalikuma ülevaate päeva jooksul kogutud infost ning vaadata ka möödunud päevade statistikat. Kahju on sellest, et suuremat kuu- või miks mitte ka aastaülevaadet Mi Fit rakendus ei paku.

Aktiivsuse lehel saab manuaalselt alustada jooksu-, rattasõidu või kõnnitreeningut. Välitreeningute kaardile joonistamiseks kasutab võru telefoni GPSi. Lisaks on rakenduses ka Sinu Profiili sakk, kus saab muuta võru seadeid ja luua märguandeid.

 

Lõppude lõpuks

Xiaomi Mi Band 3 ei ole ideaalne aktiivsusmonitor, aga see on ideaalne oma hinna kohta. Turul ei ole just palju aktiivsusmonitore, mis sellise hinna juures suudaks pakkuda samasugust funktsionaalsust. Oskab keegi nimetada? Mi Band 3 loeb kokku kõik sammud, vahemaad, kalorid, jälgib pulssi, pakub uneanalüüsi, toob nutiteavitused randmele ja võimaldab koostöös telefoniga teha ka GPS-treeninguid ning selle kõige kõrval nõuab laadimist ka vaid kord kolme nädala tagant? Pole paha! See on ideaalne kaaslane vähenõudlikule kasutajale, kes ei taha eelarvet lõhki ajada, aga siiski soovib tasapisi aktiivsema eluviisi poole püüelda.

+ Suurepärane hinna-kvaliteedi suhe
+ Nutiteavitused
+ Põhjalik uneanalüüs
+ Veekindel
+ Aku kestab pikka aega
– Igav disain
– Liiga läikiv ekraan

Xiaomi Mi Band 3 aktiivsusmonitori saad osta Photopointist ››

Ülevaade numbrites

Disain
6.5
Kasutusmugavus
8
Funktsionaalsus & täpsus
8
Ühilduvus
8
Hinna & kvaliteedi suhe
10
8.1

Rahakotisõbralik aktiivsusvõru

Mi Band 3 loeb kokku kõik sammud, vahemaad, kalorid, jälgib pulssi, pakub uneanalüüsi, toob nutiteavitused randmele ja võimaldab koostöös telefoniga teha ka GPS-treeninguid ning selle kõige kõrval nõuab laadimist ka vaid kord kolme nädala tagant. Pole paha! See on ideaalne kaaslane vähenõudlikule kasutajale, kes ei taha eelarvet lõhki ajada, aga siiski soovib tasapisi aktiivsema eluviisi poole püüelda.