Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 18. juuni 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Ferrari Sinu hiirepadjal – Roccat Kain 120 Aimo :: Digitest

Ferrari Sinu hiirepadjal – Roccat Kain 120 Aimo
Erki Oras

Sissejuhatuseks pean tunnistama, et olen hiireinimene. Isegi antud hetkel on mul aktiivses kasutuses ühe arvuti taga kolm erinevat hiirt. Ning vähemalt veel üks on sahtlis. Mulle nad väga meeldivad ning võimalusel üritan ma just hiirte abil võimalikult palju tööd ära teha. Ka oma ligi 10-aastase arvustajakarjääri jooksul on neid ohtralt minu käte alt läbi käinud. Aga ükski neist pole olnud selline nagu Roccat Kain 120 Aimo. Miks? Aga vaatame asja lähemalt.

 

Välimus

arvutihiir

Sale. Minimalistlik. Lakooniline. Pisut kandiline. Sümmeetriline. Seda viimast küll mitte täielikult, kuid põhimõtteliselt jäävad hiire pöidlanupud ülalt vaadates suhteliselt märkamatuks. Miskipärast kerkib hiirt vaadates slime ette korralik ja korrektne Saksa ametivõimude esindaja. Tundub, et selle hiire iga viimsemgi millimeeter on äärmiselt hoolikalt läbi mõeldud. Kui Hugo Boss teeks hiiri, siis ilmselt midagi üpris sarnast.

Muljet äärmisest lihvitusest suurendab veelgi värviline Aimo-valgusmäng. Seda aga juhul, kui hiire kõrval on ka Aimo klaviatuur. Nagu minul seda on. Väga meditatiivne on jälgida, kuidas värviline valgusmäng klaviatuurilt hiirele valgub. Tõsi küll, väga palju seda valgustatavat pinda hiirel kahjuks pole, ainult rullik ja keskmise suurusega logo, mis mängides nagunii käe alla jääb.

Hiire heast sugupuust annab märku ka tumeda kangaga kaetud kaabel. Kaabli jaoks on Roccat suutnud välja nuputada uue ja huvitava turundusargumendi – kaabel olla 34% painduvam. Paraku ei täpsusta tootja vähemalt karbi peal, kellest või millest see kaabel 34% painduvam on.

 

Tarkvara

Hiir ilma tarkvarata pole muud kui üks uppunud rott. Roccat Kain 120 Aimo tarkvara on minimalistlik nagu kogu selle hiire olemus. Samas, mis on minimalistlik Roccati jaoks, see on ülikülluslik mõne teise hiire jaoks. Ja nii ongi. Tegelikult saab selle hiire endale täiesti käepäraseks sättida ka äärmiselt nõudlik mängur. Selline, keda Eestis ühe käe sõrmedel üles võib lugeda. Mitte mingeid liigseid vilesid ja kellasid, vaid äärmine tehniline täpsus ja viimistletus.

 

Kasutamine

Siin jõuame põhjuseni, miks on see hiire teistest minu käest läbikäinud hiirtest erinev. Välimusest seda välja ei loe, kuid hiir on äärmiselt kerge ja kiire. Kõige kiirem hiir, mida ma kunagi kasutanud olen. Muidugi on üks põhjus ka hiire DPI-s, mis ulatub… 16 000-ni! Te ei lugenud valesti – Roccat Kain 120 Aimo DPI on 16 000. Aga see pole siiski ainus ja põhiline põhjus hiire erakordseks kiiruseks. Kohati tundus mulle, et hiir liigub hiirematil ise ringi ning minu käsi ainult saadab seda, mitte ei juhi. Maailma esimene isejuhtiv hiir… see oleks ju ideena tore mängida küll. Reaalsus on õnneks siiski teine. Võrreldes seda minu põhilise hiirega hetkel – Roccat Tyon’iga – siis tundus Kain olevat nagu sportauto Tyoni tanki kõrval. Ainult, et ise pidi tubli olema, et seda välejalgset närilist kurvides rohkem ohjas hoida. Üllatavalt kiired ja konkreetsed olid ka klahvivajutused. Samuti pean tunnistama, et käes hoida oli Kaini mugavam, kui Tyoni. Ainus, mille poolest Tyon Kainile silmad ette tegi, oli tulejõud st klahvide arv. Kuigi Roccat Easy Shift-rakenduse abil saab Kaini klahvide funktsioone kahekordistada, siis saab sama teha ka Tyoniga ning selle tulemusena jääb Kaini tulejõud Tyonist endiselt kaugele maha.

 

Roccat arvutihiir

 

Kokkuvõtteks

Roccat Kain 120 Aimo eripära võib võtta kokku ühe sõnaga – kiirus. Kuigi ma pealkirjas mainisin Ferrarit, siis tegelikult oleks tegu ikkagi pigem kaine ja asjaliku Saksa sportautoga. Kain 120 tuiskas minu Roccati hiirpadja ringrajal ringi nagu klimp võisel taldrikul.

Iseasi, mida sellise kiirusega pihta hakata. Mina ise mängin peamiselt MMO-sid, kus hiire kiirus erilist rolli ei mängi ning pigem on oluline klahvide arv. Nendele, aga, kelle mängudes läheb vaja just kiirust, ei oska ma paremat hiirt soovitada.

Ehkki esimesel hetkel kätte võttes võib hiir tunduda isegi liiga kerge. Pikemal käes kaalumisel aga ei tundu see enam kerglasena, vaid pigem kerge ja kvaliteetsena nagu meriinovillast kampsun. Õnneks aga ei küündi hiire hind siiski meriinovillast kampsunini, vaid jääb pidama mõistlikkuse piiril.

 

Roccat Kain 120 Aimo Photopointi veebipoes »