Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 27. mai 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Silmatorkamatu aga tõhus Roccat Kova Aimo :: Digitest

Silmatorkamatu aga tõhus Roccat Kova Aimo
Erki Oras

Mulle meeldivad hiired. Isegi rohkem kui klaviatuurid, kuigi ilmselt neid kahte võrrelda hästi ei saa. Igatahes on viimastel aastatel mu käte alt käinud läbi rohkem hiiri kui enamusel maailma elanikkonnast. Seega hakkan ma ennast vähehaaval tundma tõelise hiire-connoisseur’ina. See tähendab, et ma tunnen ja tean hiiri, need meeldivad mulle ning ma oskan nende plusse ja miinuseid vääriliselt hinnata. Allpool asungi lahkama, kas minu töölaual ajutise varjupaiga leidnud Roccat Kova Aimo on maiuspala või maitsetu pudrupall.

 

Välimus

Tagasihoidlikkus kaunistab inimest. Ja hiirt. Ehkki Kova Aimot ümbritseb askeetlik must kuub, ei tasu sellest ennast petta lasta. Niipea, kui hiireke arvutiga ühendada, lööb see särama erinevates vikerkaarevärvides. Või mistahes muudes värvides vastavalt kasutaja soovidele.

Kova Aimo on sümmeetrilise ehitusega mõlemakäehiir. Inglise keeles on selle jaoks kena termin ’ambidextrous’, kuid eesti keeles paraku nii kõlavat vastet sellele pole. Ehkki mulle isiklikult sümmeetrilised mõlemakäehiired meeldivad, on see mingis mõttes kahe teraga mõõk. Asi, mis istub hästi mõlemasse kätte, ei pruugi sobida kätte ideaalselt. Aga sellest aspektist kirjutan ma juba allpool.

Lisaks tagashoidlikule värvile on ka korpus ise väikesepoolsem. Mitte päris pisike, aga kindlasti väiksem minu Roccat Tyonist. Väiksem ja madalam. Mis tähendab, et kui Tyon’i kasutamiseks kasutan ma nn claw grip’i (küünishaare), siis Kova Aimo puhul on parem palm grip (peopesahaaare). See tähendab, et käsi võib sellel rahulikult ja pingevabalt lebada, mis on väga mõnus pikema ja intensiivsema kasutuse juures.

Kõige olulisem hiire välimuse juures on jäänud lõppu. Nimelt võib Kova Aimo uhkust tunda tervelt kümne klahvi üle, mille funktsioone saab tarkvara abil kahekordistada. Klahvirohkus muudab Aimo ihaldusväärseks MMO-sid mängiva seltskonna jaoks, kuid kindlasti on ka näiteks kujundajaid ja arvutigraafikuid, kes võivad hiire klahvirohkuse enda kasuks tööle panna.

Lisaks klahvidele võib Kova Aimo rõõmustada tekstiilkattega kaabli üle nagu igale kõrgema sordi hiirele sobilik.

Tarkvara

Ka kõige klahvirohkem hiir on täiesti hambutu ilma sobiliku tarkvarata. Roccat Swarm tarkvara olen ma kiitnud juba mõnda aega ning oma arvamust pole mul vaja muuta ka Roccat Kova Aimo puhul. Kui ma kunagi kurtsin Roccati tarkvara keerukuse üle ja seejärel rõõmustasin, et Roccat peenhäälestuse võhikute silma alt varjule on tõstnud, siis nüüd on tarkvara kasutajaliideses jõutud teatava optimumini. Midagi pole puudu, kuid ka algajal mängijal kõvaketas infoküllusest kokku ei jookse.

Ometi pole see tarkvara täiuslik, kuigi mitte Kova kontekstis. Asi on selles, et kui reeglina koondab Swarm enda alla erinevate Roccati toodete draiverid, siis miskipärast on minu Roccat Tyon põlu alla sattunud ning tema draiverit Swarmi alt ei leia, vaid see on täiesti eraldiseisev. Aga rohkem midagi halba öelda polegi.

Aahjaa, huvitava kiiksuna on võimalik tarkvaraliselt valida, kas mängitakse vasaku või parema käega. Mingit loogilist funktsiooni ma sellisele võimalusele ei leidnud, kuid vähemalt Roccati jaoks peaks sellisse võimaluse kasutajate arv ületama kriitilise piiri.

 

Kasutamine

Nagu ma juba ülal välja selgitasin, on tegu MMO-de mängimiseks mõeldud mõlemakäehiirega. Panin selle proovile omas lemmik MMO-d „Elders Scroll Online“ mängides ning jäin ülimalt rahule. Peaaegu nii rahule, et hakkasin päris tõsiselt mõtlema selle lisamisele oma hiirekollektsiooni. Hiir on mugav ja kiire, liikudes sujuvalt Roccat Sense hiirepadjal. Klahvid on meeldivalt tundlikud, aga mitte liiga tundlikud. Siiski üks probleem mul tekkis ja selles on süüdi hiire mõlemakäelisus. Asi on selles, et vajutades pöidlaga hiire küljel asuvaid pöidlaklahve pigistasin tahtmatult ka vastasküljel asuvaid klahve nii, et ka need reageerisid. Kindlasti saaks sellest veast lahti pikema kasutuse puhul, kui käsi leiab aja jooksul õige asendi, kuid mind ajas see topeltklahvidele vajutamine korduvalt segadusse. Õnneks oli see ka ainuke tõrvatilk Roccat Kova Aimo meepotis.

 

Kokkuvõtteks

Kui ma eelnevalt mainisin, et Roccat Kova Aimo on mõeldud MMO-de jaoks, siis üks soovitus on mul veel. Kõige mõnusam oleks seda hiirt kasutada Roccat Aimo-seeriasse kuuluva klaviatuuriga, et tunda täit mõnu Roccat Aimo intelligentsest valgustussüsteemist. Sellel pole küll olulist funktsiooni vähemalt hiire jaoks, kuid see on lihtsalt silmale ilus vaadata.

Minu ostusoovituse igatahes Roccat Kova Aimo saab. Ülalloetu põhjal saab juba igaüks ise selgeks, kas antud hiir just tema vajadustega sobib. Nagu öeldud pole tegu ainult mängimiseks mõeldud hiirega, vaid tegemist on ka igati tubli tööloomaga, mida võib kasutada pikalt ja mõnuga. Ehkki Roccat Kova Aimo pole kõige odavam hiir, eelistaksin mina isiklikult Roccati poolt pakutavat kvaliteeti ja enam kui külluslikku funktsionaalsust.