Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 7. dets. 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Sigma 18-50mm f/2.8 DC DN on ainus objektiiv, mida oma hübriidkaamera ette vajad

Sigma 18-50mm f/2.8 DC DN on ainus objektiiv, mida oma hübriidkaamera ette vajad
Stephan Redko

Hiljuti otsustasin välja vahetada oma Sony a7 IV täiskaader hübriidkaamera ning selle asendada Sony ZV-E10 poolkaader kaameraga — ning ei, ma ei ole peast segi. Minu jaoks on APS-C senoriga kaamerad lihtsalt paremad ja selle tõestamiseks esitan Sulle kohe oma esimese argumendi.

Saage tuttavaks Sigma 18-50mm f/2.8 DC DN Contemporary objektiiviga, mis on loodud poolkaader hübriidkaameratele. See on kõik, milline üks tänapäeva objektiiv PEAKS olema — kiire, kompaktne ja kerge.

Selles ülevaates räägin ja näitan lähemalt, mida see Sigma endast kujutab ja milline on olnud minu, kui fiksobjektiivi armastajana, sellega kogemus. Ilmselt jõuad artikli lõpus järelduseni, et ka Sina vajad seda oma crop sensoriga hübriidkaamera ette 😉

Sigma 18-50mm f/2.8 DC DN Contemporary on saadaval Sony E-, Panasonic L- ning Fujifilm X-bajonetile.

 

Sigma 18-50mm f/2.8 DC DN esmamuljed

Ma ei hakka Sinu aega kulutama spetsiifiliste andmetega. Mis optilised elemendid ja diafragma terad selle sees peituvad, see ausalt öeldes ei puutu üldse asjasse. Räägime hoopis nendest nüanssidest, mis teevad selle teistest objektiividest märgatavalt paremaks.

Selle 18-50 mm fookuskaugus, kombineeritud f/2.8 maksimaalse avaga on ilmselgelt üks suurimatest eelistest, aga paljude kaameratega tuleb juba kaasa kit-objektiiv, millel on sarnane fookusvahemik. Milleks siis see Sigma on vajalik?

Kit ehk komplektobjektiivid on loodud eelkõige algajatele. Seetõttu on need ehitatud võimalikult odavalt, et algajatel oleks lihtsalt mingi objektiiv kohe olemas — ehk autofookus, pildikvaliteet ja tegelikult kvaliteet üleüldse jätab Sind tahtma rohkemat.

Sigma 18-50mm f/2.8 DC DN

Sigma 18-50mm f/2.8 DC DN

Sigma 18-50 mm on põhimõtteliselt kit-objektiiv… kuid steroidide peal. Need sarnanevad küll fookusvahemiku, kompaktsuse ja kerguse poolest, kuid Sigma näitab musklit kordades suurema avaga ning tipptasemel ehitus- ja pildikvaliteediga 💪

Üks viis, kuidas Sigma suutis selle objektiivi nii kompaktseks teha on väline suum ehk mida kaugemale Sa suumid, siis seda rohkem ulatub toru seest välja. Seda trendi olen märganud ka teiste tootjate poolt ning selline ehitus on üsna teretulnud. Kaameravarustust on palju mugavam reisile kaasa võtta, kui need võtavad kotis vähem ruumi. Loogiline!

Sigma 18-50mm f/2.8 DC DN

50 mm; ISO 100; f/5.6; 1/640

 

Isiklik kogemus

Olen viimase paari aasta jooksul omanud kuute erinevat Sigma objektiivi ning mul ei ole ühegi nende kohta halba öelda k.a. Sigma 18-50 mm f/2.8 DC DN kohta.

Kui varasemalt kasutasin eksklusiivselt fiksobjektiive, siis nende suurim nõrkus ja samas ka tugevus ehk fikseeritud fookuskaugus jäi aeg-ajalt tõeliselt ette. Kui Sinu foto ja/või videograafia on ajaliselt piiratud, kus iga sekund on väärtuslik, siis objektiivide vahetamine ei tule kõne allagi.

Kui midagi vajab kiiret ära tegemist, siis nüüdsest keeran ette suumobjektiivi. Samas, olukorras kus soovin võtta rohkem aega ja teha midagi loomingulist, siis saan rahulikult kasutada oma fiksobjektiive.

Sigma 18-50mm f/2.8 DC DN

50mm; ISO 100; f/2.8; 1/125

Kuna minu Sony ZV-E10 on samuti üsna kerge kaamera, siis koos Sigma 18-50 mm f/2.8 DC DN objega on see komplekt kõigest 633 grammi. See on samuti üks põhjus, miks otsustasin poolkaadrile üle minna — minu Sony a7 IV kaamerakere kaalus üksi ka rohkem kui kogu see komplekt!

Sony’st rääkides, siis pakuvad nad tegelikult ka oma versiooni sellest objektiivist, nimega Sony 16-55 mm f/2.8 G. Kuid Sigma jäi mulle kindlaks valikuks, sest Sony küsib kordades krõbedamat hinda ja objektiiv ise kaalub ka kordades rohkem.

Vaatamata sellele, et Sigma 18-50 mm maksab nii vähe ja pakub juba nii paljut muud, siis ei ole kompromisse ka autofookuse poole pealt. Nii foto- kui video puhul võin öelda, et see töötab rõõmustavalt hästi, isegi hämarates tingimustes.

Sigma samm-mootor koos Sony töökindla autofookusega on minu jaoks taganud IGAS olukorras terava tulemuse.

Teravad kaadrid tulevad välja ka siis, kui kasutad maksimaalset f/2.8 ava. See on üllatav, sest enamus objektiividega jäävad kaadrid pisut pehmeks, kui ava on “pärani lahti”. Pildikvaliteeti saad ka ise lähemalt uurida, klikates alloleva foto peale.

Sigma 18-50mm f/2.8 DC DN

18 mm; ISO 100; f/2.8; 1/400

Mis selle objektiivi kasutamise veel meeldivamaks teeb on lähivõtete võimalus. Mul pole kordagi ette tulnud olukorda, kus tunneksin vajadust minna veel lähemale subjektile, kui objektiiv võimaldab.

Kõige laiemast otsast suudab Sigma teravustada 12.1 cm kauguselt ning kitsamast otsast 30 cm kauguselt. Ehk isegi kui Sa ei oma makroobjektiivi, siis saad sellega lähiteravustamise võimaluse siiski kätte.

Kõike seda arvesse võttes, siis arvan et see objektiiv tõeliselt väärib “kõik-ühes” tiitlit, sest sellega lihtsalt saab kõik tehtud. Portreed, üritused, tooted, street, vlogging — mida iganes Sa kavatsed jäädvustada, keera kaamera ette Sigma 18-50mm f/2.8 ja saad asjad kvaliteetselt ning ruttu tehtud.

Sigma 18-50mm f/2.8 DC DN

50 mm; ISO 400; f/2.8; 1/160

 

Kokkuvõte

Võin oma kogemuse põhjal enesekindlalt öelda, et Sigma 18-50mm f/2.8 DC DN Contemporary on üks parimatest objektiividest, mis on hetkel poolkaader hübriidkaameratele müügil. Mitmekülgne fookusvahemik, valgusjõuline ava, kaunis disain ja taskukohane hinnasilt — mida rohkemat tahta!?

Kui oled uut objektiivi otsimas, siis tee endale teene — lihtsalt vali see. Vaata kui lihtsaks elu muutub kui kõik tähtsamad fookuskaugused on ühes pisikeses objektiivis olemas. Fiksobjektiivide kasutamine ei ole enam praktiline kui selline objektiiv eksisteerib.