Huami Amazfit GTS 4 nutikell on hoolitsev sõber Sinu randmel
Nutikellade populaarsus on turule toonud üsna laia valiku erinevate funktsioonidega tooteid, aga millist neist valida?
Minul õnnestus nädala jooksul katsetada Huami Amazfit GTS 4 mudelit, et saaksin selle head ja vead läbi kasutajakogemuse Sullegi edasi anda ja seeläbi ehk otsustamise protsessi lihtsustada ning kiirendada
Alustuseks vaatame üle Amazfit GTS 4 omadused. Mida see võimaldab ja kui mugav on seda kasutada?
Amazfit nutikell GTS 4 tehnilised näitajad
Amazfit nutikell GTS 4 tehnilised näitajad
Enne täielikult Amazfit GTS 4 hingeellu sukeldumist toon välja osa tehnilistest omadusest, mida see nutikell endas peidab:
- Puutetundlik ekraan, 390×450 pikslit, Amoled ekraan suurusega 1,75 tolli
- Kaal 27 g
- 24/7 aktiivsuse jälgimine
- Aku kestab kuni 8 päeva
- Bluetooth ja Wifi
- 150+ treeningrežiimi
- Nutitelefoni märguanded ja Bluetooth kõned
- Veekindel kuni 50 meetri sügavusel
- Muusika mängimine otse kellast
- Sisseehitatud GPS, mikrofon ja kõlar
Avame pakendi ja alustame Amazfit GTS 4 kasutamist
Avame pakendi ja alustame Amazfit GTS 4 kasutamist
Amazfit GTS 4 jõudis minuni stiilses mustas karbikeses, mille seest leian hoolikalt pakitud musta tooni (infinity black) Amazfit nutikella, mis on välimuselt üsna noobel. Muide, müügil on ka edevate värvitoonide nimedega misty white, rodebud pink ja autumn brown versioonid.
Lisaks nutikellale on karbis kaasas ka USB otsaga magnetlaadija ja kasutusjuhend.
Kell tundub käel kerge – Amazfit GTS 4 kaalub kõigest 27 grammi. Võrreldes oma igapäevase klassikalise metallkorpusega käekellaga, on GTS 4 randmel üsna vaevuaimatav kaaslane.
Kellarihm tuleb mugava kiirkinnitusega. Kui silikoonrihma kandmine on sulle ebamugav, siis võid otsida endale sobivast materjalist rihma ja selle nagu naksti ära vahetada
Paneme Huami Amazfit GTS 4 kellale hääled sisse!
Kell lülitub tööle küljel oleva juhtnuppu kergelt vajutades, mis on ka ainuke nupp seadmel. Nupuvajutus tundub sõrme all meeldiv ning vajutades kostub ka mõnus klikk. Nupp kella küljel aitab menüüs liikuda, kuid saab ka ekraani sõrmega svaipides.
Nutikella sisselülitamise järel algab Amazfit GTS 4 seadistamine. Esmalt pakub Zepp OS operatsioonisüsteem kasutajale keelevalikut ning seejärel juhatab Google Play rakendusest telefoni Zepp äppi tõmbama. Loomulikult on Zepp rakendus saadaval ka iOS operatsioonisüsteemi kasutajatele.
Seni tundub kõik lihtne ja Zepp viib mind ilusti samm-sammult Amazfit GTS 4 kasutamisele lähemale. Zepp äpi ja nutikella ühendamiseks piisab äpiga nutikellale tekkiva QR-koodi skaneerimisest – kogu protsess kestis alla viie minuti ja esmane mulje on positiivne.
Amazfit GTS 4 nutikella menüüvalikus on üle 10 erineva ekraani kujunduse valiku, mistõttu julgen arvata, et nende hulgast leiab sobiva tõesti igaüks.
Samuti saab menüüst valida, mida täpsemalt soovid kella avakuval näha ning selle info kohandamine vastavalt Sinu eelistustele on samuti lihtne.
Amazfit nutikella menüüga harjumiseks varu aega
Amazfit nutikella menüüga harjumiseks varu aega
Peab ka ära mainima, et äpp juhatab kasutajat läbi kella menüü, kuid menüü ise vajab harjumist.
Üritasin esimese asjana Amazfit GTS 4 abil huvi pärast mõõta oma südamelöökide sagedust, kui komistasin esimese probleemi otsa.
Kui sul juhtub olema tätoveering sellel randmel, kus soovid nutikella kasutada, siis ei pruugi Amazfit nutikell su kehaliste näitajate mõõtmiseni jõuda.
Seda nimelt põhjusel, et nutikas kell saab infot kehaliste näitajate kohta naha läbivalgustamise meetodil ning tätoveeringutest on tal keeruline läbi valgustada.
Kui Amazfit GTS 4 esmane seadistamine tundus lihtne, siis edasi oli Zepp operatsioonisüsteemiga toimetamine aeganõudvam.
Nimelt ei suutnud ma alguses nutikella ühendada oma Xiaomi Poco X4 Pro 5G telefoni Bluetoothiga, et saaksin kasutada Bluetooth kõnede võimalust. Ent siiski sain ka selle funktsiooni lõpuks tööle ja vastata kõnele otse kellast on GTS 4 puhul võimalik just sisseehitatud mikrofoni ja kõlari abil.
Bluetooth kõne kvaliteet on nutikellast sooritades hea, kuid kõrva kriibib nutikella pisike kõlar. Ometigi saab sellega tehtud nii Bluetooth kõned kui ka vajadusel muusika kuulamise. See tähendab, et ka nutikella tõmmatud muusikat saab kuulata kõlarist ja ka kõrvaklappidest.
Nutikell paneb rohkem liigutama, aga ka paremini puhkama
Ei saa vastu vaielda, et nutikell ärgitab minus ürgset võitlejat, kes tahab, et täna oleks tehtud rohkem samme, rohkem trepist tõuse ja enam kulutatud kaloreid kui eile. Amazfit GTS 4 pakub lausa 150 erinevat treeningrežiimi!
Nädalase kasutusperioodiga hakkasin liikuma rohkem kui varem.
Ikka tuli isu igapäevane 8000 sammu täis saada ja nutikella ekraanikuva tuletas seda meelde, et oleks lihtsam eesmärke saavutada. Kui tundub, et hingamine läks pingutusi tehes rütmist, siis Huami Amazfit GTS 4 aitab ka selle uuesti paika saada.
Selleks on nutikell varustatud hingamist reguleeriva funktsiooniga, mis kella juhtimisel aitab hingamise rahulikuks saada.
Korrapärane hingamine parandab hapnikuvarustuse taset veres ja korrigeerib ka vererõhku ning südametegevust. Väga kasulik funktsioon pärast head treeningsessiooni!
Kui tuua välja mõni funktsioon lisaks tavapärastele südametegevuse ja hingamise jälgimisele on minu lemmikvidin Amazfit GTS 4 nutikellal une kvaliteedi jälgimise võimalus.
Märkasin pärast esimest ööd, et saan kvaliteetset und liiga vähe. Nimelt olin sügavas REM unestaadiumis vaid tunni ja väga palju oli rahutut ja kerget und ning hommikul ei olnud väga välja puhanud tunne.
Otsustasin unetsüklit muuta ja viisin magamamineku aja varasemaks. Pärast mõnepäevast proovimist olingi paremini välja puhanud ning veetsin magades kella andmeil lausa tunni-pooleteise kauem sügavas unes.
Enesetunne oli hommikul parem ning iga päevaga aitas see mind oma elu tervislikumasse režiimi suunata.
Nutikella teavitused aitavad liikumises järjepidevust hoida
Teavitused stiilis: oled kaua istunud, tõuse ja liigu või tee 36 sekundi jooksul 24 sammu, panevad tegutsema. Pika autosõidu ajal tegingi pausi, kui nutikell seda randmelt soovitas. Ka päevane 12-tunnine jalgadel seismise eesmärk täitus tänu nutikella meeldetuletustele.
Häälsõnumi salvestamine
Üks mugavusvidin, mis mulle veel väga meeldis, on voice memos ehk häälsõnumite salvestamise võimalus. Oled jooksmas ja sul turgatab pähe hea idee – häälsalvestusega saad selle hilisemaks kuulamiseks hetkega salvestada.
Nutikellaga ujuma või sauna? Pole probleemi!
Mind üllatas, kui hästi töötas kevadsuplust tehes Amazfit nutikella puutetundlik ekraan vaatamata märjale ekraanile ja näpule, mis seda svaipis. Menüüd vahetuvad sujuvalt ja kella on mugav kasutada basseinis või saunas.
Amazfit näitab end võimeka kaaslasena inimesele, kes soovib oma igapäevast liikumist kaardistada, tegeleda spordi ja vabaaja tegevustega ning omada samal ajal täpset ülevaadet sellest, kuidas käitub sinu keha.
Samas võimaldab GTS 4 jälgida kompassi, ilmastikku, hapnikutaset veres ja veel palju muudki.
Amazfit GTS 4 vs Amazfit Bip Pro 3
Amazfit GTS 4 vs Amazfit Bip Pro 3
Parema võrdlusmomendi edasiandmiseks lisan tabelisse ka Huami Amazfit Bip Pro 3 tehnilised näitajad võrreldes minu testitud Amazfit GTS 4 nutikellaga.
Funktsioon | Amazfit GTS 4 | Amazfit Bip 3 Pro |
---|---|---|
Displei | 1,75 tolli | 1,69 tolli |
Ühildumine | iOS ja Android | iOS ja Android |
Aku kestvus | kuni 8 päeva | kuni 14 päeva |
Bluetooth helistamine | Jah | Ei |
WiFi | Jah | Ei |
Ekraani resolutsioon | AMOLED, 390×450 pikslit | Color TFT 240×280 pikslit |
Treeningrežiimid | 150+ | 60 |
Sisseehitatud Alexa | Jah | Ei |
Nii nagu ka toodud tabelist on näha, siis võrreldes vanema Amazfit Bip 3 Pro nutikellaga on Amazfit GTS 4 palju võimekam.
Juba suurema ekraani, suure hulga erinevate treeningrežiimide ja bluetooth helistamise funktsiooni pärast eelistaksin mina neist kahest just Amazfit GTS 4 mudelit.
Kokkuvõtteks Huami Amazfit GTS 4 kohta
Kokkuvõtteks Huami Amazfit GTS 4 kohta
Huami Amazfit GTS 4 on üsnagi võimekas nutikell, mille kasutamine ja funktsioonide avastamine vajab veidi harjumist, kuid nende selgeks saamisel muutub selle kasutamine huvitavaks.
Amazfit GTS 4 sobib nii uuele nutikella omanikule kui ka vilunud kasutajale, sest suuri puudujääke tehnilistes omadustes ja nutikella võimekuses ei ole.
Hea aku eluiga tagab selle, et laed oma nutikella keskmiselt kord nädalas.
Minule hakkas kasutamise jooksul Amazfit GTS 4 iga päevaga aina rohkem meeldima. Kui ma peaksin endale nutikella valima, siis see oleks oma hinna ja kvaliteedi suhtega kindlasti üheks heaks valikuks.