Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 7. dets. 2023

Rulli end üles

Üles

1 kommentaar

Sony NEX-C3 :: Digitest - Part 3

Toomas Ili

Väljast ja seest

NEX-seeria kaameraid suurema objektiiviga kui 16mm f/2.8 vaadates tuleb alati see “nagu sadul sea seljas” väljend meelde. Sony E 18-55mm f/3.5-5.6 OSS objektiiv NEX-C3 kere küljes ei ole erandiks. Kahe otsaga asi – ühelt poolt moodustab objektiiv niimoodi hea tugipunkti kaamerale, mis muidu sõrmede vahelt maha ähvardab pudeneda, teisalt ei ole 18-55mm ja suuremate objektiivide puhul enam võimalik C3-st kui väga pisikesest kaamerast rääkida. Taskusse ei mahu ja (käe)kotis võtab juba ka omajagu ruumi ära.

Sony NEX-5ga proovipilte tehes ning neid siis kaamera ekraanilt üles suurendades mõtlesin esialgu, et ju need nii head ainult kaamera pisikeselt ekraanilt paistavad. Hiljem samu faile arvutist uurides selgus, et pole neil suurelt ekraanilt vaadates ka häda. NEX-C3 pildid paistsid juba LCD-lt nõksa halvemad. Arvutimonitorilt vaatamine asja paremaks ei teinud.

Kui NEX-5 proovimise ajal tundus kallutatav LCD päris tore ja abiks funktsioon, siis tänapäevaks on lugematutel keredel ammu kallutatav ja pööratav ekraan, mis elu nõksa mugavamaks teeb. Sony tõstetav variant on mõistagi siiski parem kui mitte midagi.

Menüüd ja nende loogika lonkavad sarnaselt NEX-5le ning aparaat tundus kohati imelikult aeglane. Seda nii kaamerat sisse lülitades kui pilte-klippe läbi vaadates.

Pildistabilisaatoriga standardsuum Sony E 18-55mm f/3.5-5.6 OSS jättis see-eest väga hea mulje. Kuna olen selle toruga ka NEX-5 ees pilti teinud, tean, et värviedastus ja pildijoonis on tal väga head. Suumirõngas töötab pehmelt ning manuaalfookuse rõnga sujuvus on peaaegu võrreldav Zeissi objektiividega.

Kaamera tagaküljel haigutab suur ja kirgas LCD ekraan, selle kõrval kaks programmeeritavat nupukest ning ketas, mille suunanuppude alla samuti endale sobilikud otseteed võimalik sättida. Kaamerale peale vaadates näeme klapiga suletavat välise välgu pesa (sisseehitatud välk NEX-3l puudub), piltide-videote taasesituse, kaamera sisse-väljalülitamise nuppu, päästikut ning videovõtte alustamise ja lõpetamise punast nupukest. Kaamera vasakul küljel USB ning HDMI pordid, mälukaart ja aku käivad sisse põhja alt.

Väliselt ongi kogu lugu. Nii väheste nuppudega kaamerat esimese hooga ei mäletagi. Midagi hullu sellest siiski ei ole, sest otseteed esmavajalike funktsioonide (ISO, ava, säri, võtterezhiim) juurde saab sel C3-l oma äranägemise järgi tagaküljel olevate nuppude alla tuua ja ega nii pisikesel kaameral vaba kerepinnaga muude nupukeste tarvis just hoobelda ei ole.

Leheküljed: 1 2 3 4 5 6 7 8