Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 20. apr. 2024

Rulli end üles

Üles

1 kommentaar

Sony NEX-C3 :: Digitest - Part 8

Toomas Ili

Plussid ja miinused

+ mõnusalt pisike kaamera, eriti koos mõne “pannkookobjektiiviga”, nt. 16mm f/2.8
+ kirgas ja kvaliteetne ekraan
+ tagakülje nuppude programmeerimise võimalus
+ standardsuumobjektiivi kvaliteet

– mittekasutajasõbralik menüüsüsteem
– videovõte vaid HD 720p ja VGA vormingus, fikseeritud kaadrisagedusega
– kaamera “ärkab” nõks liiga kaua, piltide-klippide vaatamine võrreldes tänapäevaste peegelkaamerate ja tegijamate “seebikarpidega” samuti kohati häirivalt aeglane
– aku vastupidavus


Kokkuvõte


Nagu alguses ütlesin, lootsin kaamerat karbist välja võttes, et tegemist on veidi nuditud NEX-5ga. Kuna aega oli vahepeal üksjagu edasi läinud, julgesin veel unistada, et ehk on sellegipoolest mõni äge funktsioon lisatud, mida sama seeria eelkäijal ei olnud. Kahjuks nii ei läinud.

Siiski, kogu eelnenud virisemise lõpetuseks ütlen, et tegemist on ühe toreda “alati kaasas” aparaadiga, mis igapäevategemiste jäädvustamisel kedagi hätta ei tohiks jätta. Nagu öeldakse, hea kaamera on see, mis alati kaasas on. Kui võimalikult pisike kaamera oluline on, soovitan lisaks Sony standardsuumile ka mõne “pannkookobjektiivi” juurde soetada. Esimesena tuleb pähe 16mm f/2.8, millega koos NEX-C3 ühest korralikust nutitelefonist veidi paksem on ning seetõttu käekotis või jopetaskus väga palju ruumi ei küsi.

Kelle jaoks video oluline, soovitan soojalt hoopis Sony NEX-5n-i poole vaadata. Tegemist ühega esimestest taskukaameratest, mis täis HD-s (1080p) ka 50/60 k/s videot salvestavad. Indie-filmitegijate seas on see aparaat palju kihinat tekitanud ning näiteks Philip Bloomi viimane lühidokk on filmitud just NEX-5n-ga.

Leheküljed: 1 2 3 4 5 6 7 8