Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 25. apr. 2024

Rulli end üles

Üles

3 kommentaari

Casio Exilim Pro EX-F1 :: Digitest - Part 4

tarmo888
  • Avaldatud 1. okt. 2010
  • http://www.flickr.com/photos/tarmo888/

Aegluubis videod

300fps, 600fps, 1200fps, 30-300fps režiimid – need on võimalikud kiirused aegluubis video jaoks EX-F1 peal. Mida suurem kaadrisagedus, seda aeglasem video ja väiksem resolutsioon. Eriti kiirelt kukub video resolutsiooni kõrgus kiiremate kiiruste peal, seega 300fps on 4:3 formaadis ja iga suurema kaadrisagedusega läheb video formaat aina laiemaks, seda arvatavasti sellepärast, et suurema kaadrisageduse puhul jõuab kaamera aina vähem ridu sensori pealt ära salvestada. 1200fps puhul on video juba nii pisike ja õhuke, et seda ei julge enam kuhugi üles laadida.

Enne aegluubis video salvestamist on võimalik sättida manuaalselt ka säri, ava, teravust ja zoomi, aga kui video juba lindistab, siis lähevad need seaded lukku. 300fps režiimi pealt 600fps või mõne teise režiimi peale üle minekuks peab video lindistamise pooleli jätma ja vastav muudatus REC menüüs ära tegema. Õnneks on EX-F1 kaameral veel varuks 30-300fps režiim, mis alustab lindistamist normaalse kiirusega ja muutub 10 korda aeglasemaks kui vajutad SET nuppu, järgmine SET nupu vajutus viib jälle tagasi normaalse kiiruse peale jne. Järgnev näide on tehtud 30-300fps režiimis:

Eel-lindistusega aegluubis videod – 2008. aasta juulis – kõigest pool aastat pärast kaamera esmaesilust – lasi Casio välja v1.10 püsivara (firmware) uuenduse. Selle uuendusega kadus kaamerast vene keel, kuid stseeniprogrammidesse lisati 5-sekundilise puhvriga video eellindistus. Video eel-lindistus töötab ka kõikide tavaliste videorežiimidega, kuid kõige enam on sellest kasu aegluubis video puhul, sest kui olete 300fps režiimis 5 sekundit lindistanud ja oodanud mingi tegevuse juhtumist, siis on kaamera jõudnud salvestada juba 50 sekundit. Video eel-lindistusega ei pea muretsema, millal alustada, sest kaamera hoiab mälus viimast 5 sekundit. Tihti piisab isegi kui vajutate kaks korda järjest video lindistamise nuppu, sest enamus videod mahuvad reaalajas 2-3 sekundi sisse (300fps videona 20-30 sekundit).

EX-F1 kaameras on olemas ka video lõikamise võimalus, mis laseb sekundi täpsusega üleliigsed/igavad kohad videost välja lõigata. Arvutis saaks lõigata ka, kuid isegi aastal 2010 on raske leida selliseid vabavaralisi/tasuta programme, mis suudaksid korralikult H.264/AVC koodekiga toime tulla. Veel on võimalik MOTIONPRINT abil videost suvalisi kaadereid välja võtta JPG pildina, mis on kaameras samuti lihtsam teha kui arvutis.

Seni olen teinud sellised 300 fps ja 600 fps (kaadrit sekundis) videod.

Leheküljed: 1 2 3 4 5 6 7 8