Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 19. apr. 2024

Rulli end üles

Üles

2 kommentaari

Gary Fongi välguhajutid :: Digitest - Part 2

Veel tootepilte

Klikkides saab pilte vaadata ka suuremalt.

Cloud on valge, piimjas avatud otsaga silinder-hajuti.

1/2 Cloud on pisut läbipaistvam.

Dome on hajuti otsa käiv piimjas lisa.

Chrome on hõbedane lisa, mis osa valgust lakke laseb ning osa valgust pildistatavale objektile peegeldab.

Amber on oranžikas lisa, mis toonib valgust soojemaks.

Lisa Chrome hajuti Cloud külge kinnitatuna. Erinevalt Dome ja Amber lisadest on Chrome kinnitatult hajutile lõdvemalt ning seetõttu kergelt suunatav (Chrome’i üks külge töötab suunava reflektorina).

Hajuti Cloud kinnitus välgu külge. Suurus on universaalne. Pildil olev laiem kummiriba kinnitatakse välgu pea ümber ning selle peale hajuti. Täiendav kinnitus saavutatakse takjariba pingutamisega. Minu välgu külge kleebitud takjaribade peale kinnitusid hajutid ka ilma kummiribata kuid soovitatav on seda kasutada. Kinnitus on sama ka hajutitel 1/2 Cloud ja Snoot.

Hajuti Cloud. Silindri läbimõõt on suurem kui välgu reflektoril. See tagab parema hajutatavuse ka ilma otsa kinnitatud lisata (läbipaistev materjal peegeldab pisut valgust ka lähedal asuvatelt objektidelt).

Kokku panduna on hajuti Collapsible üsna kompaktne. Materjaliks on pehme vinüül.

Avatuna on Collapsible umbes sama suur kui Lightsphere Universal seeria hajutid (Cloud, 1/2 Cloud, Snoot).

Collapsible’i külge lisa Chrome kinnitamiseks on vajalik kaasas olev väike plastikust rõngas viimane vajab tänu reflektorkaarele rohkem ruumi. Ette on nähtud Dome ja Amber ilma selleta Collapsible’i külge kinnitada aga minu arvates oli see ebamugav. Eriti neid sealt kätte saada. Sestap kasutasin plastikrõngast kogu aeg ja kõik toimis väga hästi ning oli mugav kasutada.

Avatud Collapsible koos plastikrõnga ja selle külge kinnitatud lisaga Dome.

Lightsphere Collapsible hajuti kinnitus välgu külge on samuti universaalne kuid kasutusel on hoopis kummist nagad, mis hajuti paigal hoiavad. Välgule kinnitamiseks on vaja pisut enam jõudu rakendada aga kui kord paigas, siis püsib hajuti kindlalt paigal.

Hajuti Lightsphere Snoot. Ehituselt on see samasugune kui Cloud ja 1/2 Cloud aga pind on nii seest kui väljast hõbedane (nagu lisa Chrome).


Silindri läbimõõt on suurem kui välgu reflektoril. See tagab parema hajutatavuse ka ilma otsa kinnitatud lisata. Läikiv pind kasutab valgust efektiivselt.

Snooti otsa käib spetsiaalne kaasas olev lisa Grid. Kasutada võib soovi korral ka teistes tootja komplektides sisalduvaid lisasid Dome ja Amber.

Grid laseb valguse vaid otse läbi ning koondab selle kitsamale alale.

Kinnitus on sama nagu Cloud ja 1/2 Cloud hajutitel.



Gary Fongi hajutitega pakkusid võrdlust piimjas plastikkork aka Diffuser Dome (ees vasakul), Lumiquest Softbox (ees paremal) ning Lumiquest Quik Bounce (taga vasakul).

[nggallery id=86]

  • Järgmisel lehel jätkub ülevaade hajutite testimisega.
Leheküljed: 1 2 3 4 5 6 7