Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 22. juuli 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Speedlink mikrofon Spes Clip-On SL-8691 :: Digitest

Valle Kapstas
  • Avaldatud 17. apr. 2010
  • http://foto.vallekapstas.com

Speedlink mikrofon Spes Clip-On SL-8691 on soodsa hinnaga lisamikrofon agaramale kasutajale, kes näiteks peakomplekti kasutada ei soovi.

Juhe on mõnusalt pikk (2,4 m) ning mikrofon valmistatud vastu pidama. Kinnitusklamber ja mikri korpus on valmistatud metallist. Klambril on ka olemas nagad, mis tagavad korraliku püsivuse. Eraldi on välja toodud seadme taustamüra eemaldamise võimekus. Sabapidi käib mikker tavapärasesse 3,5 mm pesasse ning vajadusel on mikrofon klambri küljest lihtsasti eemaldatav.

Salvestame

Kui ma võrdlesin helisalvestust ja vestlust sülearvuti sissehitatud mikrofoniga ning Spes mikriga, oli vahe selgelt kuulda. Läpaka (korralik HP mudel) mikri heli oli kehva kvaliteediga ning taustaks tekitatud mürast häiritud. Speedlinki mikrofon aga suutis tõepoolest heli puhtamalt edasi anda ja seda ka taustamüra sees. Samuti sobib Spes väga hästi videot salvestavale seadmele väliseks mikrofoniks. Näiteks Photopointi ajaveebi Point TV videotes on kasutatud sama mikrofoni (näide 1, näide 2). Arvestades hinda, on see sellisele mikrofonile väärt lisafunktsioon!

Arvame

Tänu pikale juhtmele ja korralikule klambrile on tegemist hea kaaslasega pikemateks vestlusteks üle interneti, olles samas piisavalt märkamatu. Kui juhtme olemasolu välja arvata, on tegemist justkui arvutisse sisse ehitatud mikrofoniga. Parema kvaliteediga, siiski. Eeliseks lauale asetatavate suuremate mikrofonidega on kindlasti mobiilsus. Kokku panduna on Spes nii pisike, et igale poole kaasa võtmine pole kindlasti mingiks probleemiks. Selle raha eest kindlasti ostmist väärt.

[ + ] Soodne; edastab head heli; tõesti suudab toime tulla erineva taustamüraga; metallist konstruktsioon; pikk juhe (2,4 m); väga kerge ja kompaktne;

[ – ] Selle raha eest ei oskagi millegi kallal väga viriseda :)

Speedlink mikrofon Spes Clip-On SL-8691 Photopointis 129.-