Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 14. juuli 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Polar Vantage M2 multispordikell sai värske ilme ja rohkem funktsioone

Polar Vantage M2 multispordikell sai värske ilme ja rohkem funktsioone
Kadi Huizinga

Polar Vantage M2 on Polari keskklassi multispordikell ning järeltulijaks kolm aastat tagasi turule tulnud Vantage M spordikellale. Kella on täiustatud nii sisult kui vormilt – nii mõnedki uued funktsioonid on pakitud ka värske, viimistletud korpuse sisse.

Polar Vantage V2 mudeliga võrreldes on Vantage M2 pea poole soodsam, kuid varustatud mitmete oodatud funktsioonidega nagu FuelWise energiataaste assistent, energiasäästurežiim, kohandatav ekraanikuva, muusikarakenduse juhtimine ja ilmaprognoos otse randmel. Tänu uuele, vähem sportlikule disainile sobib Vantage M2 ka paremini igapäevaseks kandmiseks.

 

POLAR VANTAGE M2 DISAIN

Disain on Polar Vantage M2 puhul oluliseks kõnepunktiks. Kui selle eelkäija oli läbinisti sportliku välimusega, on Vantage M2 läbi peenete muudatuste saanud hoopis stiilsema ilme, mis käib sarnast takti teiste praegusel ajal populaarsete spordi-nutikelladega.

Polar Vantage M2

Uus mudel on tegelikult mõõtudelt sama suur, kui varem – 46 mm diameetriga korpus, mis on 12,5 mm paksune ja kaalub koos kellarihmaga 45,5 grammi. Muutus seisneb aga kella ekraani raamistavas tekstuurses roostevabast terasest raamis. Samasugune tekstuur kaunistab ka kella viite küljenuppu ning see annab kellale värske, omapärasema ja ka igapäevasema ilme. Samuti on omapära toodud kellade värvivalikusse – tavapäraste must-puna-valgete disainide asemel on Vantage M2 saadaval ka kuldsetes ja vasksetes toonides.

Polar Vantage M2

Kellarihm on väga mugav ja üleni auguline disain teeb selle sobivaks tõesti igas suuruses randmele.

Kui kella välimine disain on saanud märgatava ümberlihvi, on kella ekraan jäänud samaks – 1,2-tolline 240 × 240 lahutusvõimega alati aktiivne ekraan, mis ei ole puutetundlik. Mitte küll nutikella tasemel erk ja läikiv, aga täpselt see, mida vaja töökindla spordikella jaoks.

Muidugi on kella korpus ka veekindel, nii et sellega võib muretult käia duši all ja ujumas.

Polar Vantage M2 on varustatud 230 mAh laetava akuga, mis lubab kesta kuni 5 päeva järjest ning GPS-režiimis peab see vastu kuni 30 tundi. Aku säästmiseks saab kella seadistada GPSi salvestama pikemate intervallide tagant, pikendades aku kestust tervelt 100 tunnini.

Ekraan Värviline 1,2-tolline ekraan
Alati aktiivne
240 × 240 pikslit
Taustvalgustus
Kõvakattega PMMA klaas
Sensorid Kiirendusmõõtja
Optiline pulsiandur
GPS + GLONASS
Nutitelefoni märguanded Kõned
SMS
E-mail
Kalender
Rakendused
Sotsiaalmeedia
Passiivsus
Äratus
Aktiivsuse jälgimine Sammud
Läbitud vahemaa
Põletatud kalorid
Automaatne päeva eesmärk
Uni: kestus & unefaasid
Ühendused Bluetooth 4.0 LE
Ilmastikukindel Veekindel 30 m sügavuseni
Sobib ujumiseks
Aku Integreeritud 230 mAh Li-Po aku
30 tundi treeninguaega (GPSi ja pulsianduriga)
5 päeva nutikellana
Laadmine spetsiaalse kaabliga
Mõõtmed 46 × 46 × 12,5 mm
Kaal 45,5 grammi
Rihma pikkus 130–210 mm
Värvivariandid must/hall
kuldne/beež
hall/kollane
pruun/vask

Polar Vantage M2 Polar Vantage M2 Polar Vantage M2 Polar Vantage M2 Polar Vantage M2

TREENINGUD

Polar Vantage M2 on nagu tema eelkäijagi tubli triatlonikell ning seeläbi on tema parimateks oskusteks jooksmise, ujumise ja rattasõidu jälgimine. Siiski ei jää see hätta mis tahes treeningut tehes – Polar Flow keskkonnas saab kella lisada tervelt 20 erinevat spordiprofiili ning valida saab neid 130 seast. Spordialasid leidub seal suusatamisest kanuutamiseni välja. Välitreeningutel mõõdab kell nii tempot, kilometraaži kui pulssi jm ning sisetreeningutel abistab treeningu kestvuse jälgimisel ja pulsitsoonide järgi treenimisel.

Polar Vantage M2

Polar Vantage M2

GPS töötab Vantage M2’ga üsna kiiresti – ehk vaid siis kui elad kõrgete paneelmajade vahel, võtab kellal asukoha tuvastamine veidi kauem aega. Treeningu lõppedes saab läbitud marsruuti kaardilt uudistada ning samuti uurida tempograafikuid ja kõrgusmuutusi. Vantage M2 sobib hästi ka sisetreeninguteks. Jõuharjutusi, crossfiti või muud kardiot tehes on kellalt hea jälgida pulssi ning treeningu kestust.

Polar Vantage M2

Pulsijälgimiseks on kell varustatud 9 LED tulukesega – kombineeritud rohelised ja punased LEDid tagavad selle, et pulsianduri mõõtmiste tulemus oleks võimalikult täpne. Kusjuures Polar Vantage M2 ei ole saanud Vantage V2 ja Polar Grit X’i uut 10 LEDiga pulsiandurit, vaid jäänud vana 9 LEDiga anduri juurde. Kella korpuse tagaküljel on ka elektroodid, mis tagavad, et kell mõõdab pulssi vaid siis kui see on korralikult naha vastas.

Polar Vantage M2

Pulsigraafik. Üleval Polar Vantage M2, all Garmin Forerunner 745.

Polar Vantage M2 toetab 130 spordiprofiili, millest 20 saab ühekorraga kella laadida. Kõige detailsemat treeninginfot saab kellaga joostes, ujudes ja rattaga sõites, enamik teisi profiile nagu crossfit või rühmatrennid keskenduvad südametööle ja treeningu kestusele. Näiteks ei oska Polar jõutreeningu ajal lugeda harjutuste kordusi nagu seda teevad mitmed Garmini kellad.

Vantage M2 on sarnaselt eelkäijale varustatud ka Cardio Load funktsiooniga, mis hindab seda, kuivõrd produktiivsed Sinu treeningud on. Kui oled treeninud vähem, annab kell teada, et võiksid end veidi rohkem pingutada ning kui oled liialt intensiivselt treeninud hoiatab, et peaksid natuke laskma kehal puhata või muidu on oht treeningvigastusteks.

Polar Vantage M2Polar Vantage M2

Polar Vantage M2

Täiesti uue funktsioonina on Vantage M2 sisse pakitud nutikas FuelWise energiataaste assistent. See arvutab automaatselt, kui palju süsivesikuid treeninguks vajad ning jälgib treeningu ajal, kui palju energiat Su keha kulutab. Sellele vastavalt annab kell treeningu ajal automaatseid meeldetuletusi, et Sul oleks meeles kehale süüa anda ja säilitaksid vajaliku energiataseme pingutuse lõpuni. Samuti saab kella seadistada ka joomise meeldetuletusi andma. Kusjuures oma hinnaklassis on Polar Vantage M2 ainus, mis sellist nutikat funktsiooni pakub.

Polar Vantage M2Polar Vantage M2Polar Vantage M2

Kell on varustatud ka Polari hinnatud soovituslike treeningute funktsiooniga nimega FitSpark. Sõltuvalt sellest, kui hästi oled välja puhanud, soovitab FitSpark kindlaid treeninguid – kardio, jõutrenn või toetav treening ning need varieeruvad alates 10 minutist ka terve tunnini. Valides meelepärase treeningu näitab kell otse ekraanil, milliseid harjutusi peaksid tegema ning kui kaua. Nii et kui oled väsinud alatasa nuputamast, millist trenni teha, siis Vantage M2 teeb selle otsustamise väga lihtsaks. Tänu lühematele treeningutele on see ka üsna motiveeriv – 20 minutit päevas ju ikka trenni jaoks leiad.

Polar Vantage M2

Võrreldes Polar Vantage V2 spordikellaga, ei saa Vantage M2 osaks sellistele funktsioonidele nagu Recovery Pro keha taastumise tagasiside, integreeritud baromeetriline altimeeter, treeningmarsruudi import ja juhatamine Komoot rakenduses, Strava Live Segments ja jooksmis/rattasõidu sooritustestid. Siin vist on kohane ütlus: “You get what you pay for.” – on ju Polar Vantage M2 oma vingemast sõsarast pea poole soodsam.

 

AKTIIVSUSE JÄLGIMINE

Kui hoolid sellest, kui palju samme päevas teed või kui head öödund magad, siis Polar Vantage M2 ei jäta ka siin Sind hätta. Kell jälgib pidevalt ka igapäevast aktiivsust – sammud, kalorid, läbitud vahemaa, pulss ning uneaeg. Ei midagi uhiuut ja märkimisväärset, küll aga kõik, mida vaja.

Polar Vantage M2

Polar Vantage M2

Polar Flow veebikeskkonnas ilmub põhjalik analüüs terve päeva, nädala ja kuu aktiivsusele.

Täpseks unejälgimiseks on Polar Vantage M2 varustatud Polari Sleep Plus Stages unetehnoloogiaga, mis kasutab une analüüsimiseks liikumisandureid ja pulsiinfot. Kell mõõdab, kui kaua viibid pindmises, sügavas või REM unefaasis ning kui palju häiringuid tuleb uneajal ette. Selle info põhjal annab kell Sulle unehinde ning kõrvutab möödunud öö tulemusi ka Sinu tavapäraste öödega. Sleep Charge parameeter ütleb, kas magasid piisavalt, kas said piisavalt REM und jne.

Polar Vantage M2

Nightly Recharge funktsioon on sarnane Garmini Body Battery funktsioonile, mis hindab, kui hästi on Su keha taastunud päevastest tegevustest. Nightly Recharge kasutab kahte mõõtu hindamaks, kui hästi öösel välja puhkad – Sleep Charge ja ANS Charge. Sleep Charge võrdleb une pikkust ja erinevate unefaaside kestust eelnevate öödega, samas kui ANS Charge jälgib ka südamelööke, pulsi varieeruvust ja hingamist une esimese nelja tunni jooksul, hinnates kui kiiresti Su keha peale magama jäämist rahuneb. Kui keha rahuneb kiiresti, on ANS Charge kõrge, aga kui uni on rahutu tuleb ANS Charge madal.

Polar Vantage M2Polar Vantage M2

Nende kahe mõõdu järgi otsustab kell, kas oled hästi välja puhanud. Kellal võib näha sõnu “Very good”, “OK” või ka “Compromised“, kui selja taga on eriti rahutu öö. Nightly Recharge järgi saad siis otsustada, kuidas eesolev päev vastu võtta – kas tasub hoogsalt trenni teha või hoopis rahulikult võtta ja lasta kehal puhata.

Lisaks saab Vantage M2’ga teha ka Fitbiti ja Garmini kellades tavaliseks saanud hingamisharjutusi. Serene funktsioon ei erine oluliselt teiste brändide hingamisharjutustest. Need tasub ette võtta siis, kui tunned, et emotsioonid hakkavad üle pea keema ning vajad hetke iseendale. Kell võimaldab valida, kui pika puhkehetke soovid ette võtta, ning annab juhiseid sisse ja välja hingamiseks.

Polar Vantage M2

NUTIFUNKTSIOONID

Polar Vantage M2 ei ole küll esimene mudel, millele mõte jookseb, kui ütled “nutikell“, aga täitsa nüri see ka ei ole – võrreldes esimese põlvkonna Vantage M kellaga on areng märkimisväärne.

Vantage M2 sisse on toodud nutifunktsioone, mida Polar tutvustas oma kallimates kellades nagu Polar Grit X ja Vantage V2. Kui varem oli Polari kellade põhiliseks nutikaks omaduseks võimekus nutitelefoni märguanded randmele tuua, siis nüüd teeb see veidi rohkem. (Küll mitte väga palju rohkem..)

Polar Vantage M2

Näiteks saab kella abil nüüd kursis püsida ilmaprognoosiga! Kui Sa halva ilmaga treenida ei armasta, siis saad kohe kellast järele kontrollida, mis ilm ees ootamas on. Kella ekraanilt saad kohe ära näha nii temperatuuri, tuule tugevust ja suunda kui ka sademete hulka.

Kui varem ei olnud kasutajal üldse sõnaõigust selle osas, milline kella ekraan välja nägema peaks, siis nüüd saad natuke otsustada, milliseid vahelehti näha tahad ja valida ka kellakuva värvilahenduse.

Samuti saab nüüd kellaga juhtida telefoni muusikarakendust. See tähendab, et kella enda sisse küll muusikat laadida ei saa, kuid saad kontrollida muusikat, mis telefonis mängib – vahetada lugu, panna muusika pausile ja reguleerida helitugevust.

Polar Vantage M2

Paljudes kellades levinud kontaktivabad maksed, rakendused, võimalus sõnumitele vastata, integreeritud muusika ja muud laadsed Polar Vantage M2 seest puuduvad. Ühest küljest paneb see mõtlema: “.. aga mis siis? See on ju spordikell..”, aga teisalt on paljudel sama hinnaklassi spordikelladel märkimisväärselt rohkem igapäevaselt kasulikke nutifunktsioone.

 

Mis on uut? Mis on puudu?
  Polar Vantage M Polar Vantage M2 Polar Vantage V2
Ekraan Ei ole puutetundlik Ei ole puutetundlik Puutetundlik
Nupud Väiksed siledad Väiksed tekstuursed Suured tekstuursed
FuelWise™ nutikas energiataaste assistent Puudub Olemas Olemas
Ortostaatiline test, jalgade taastumise test, jooksuvõimekuse test, rattavõimekuse test Puudub Puudub Olemas
Hill Splitter Puudub Puudub Olemas
Teekonna kavandamine ja juhised Komoot’is Puudub Puudub Olemas
Strava Segments Puudub Puudub Olemas
Recovery Pro Puudub Puudub Olemas
Integreeritud baromeeter Puudub Puudub Olemas
Kellakuva värvikujundused Puudub Olemas Olemas
Ilmaprognoos Puudub Olemas Olemas
Muusikarakenduse juhtimine Puudub Olemas Olemas
Märguanded Vibroalarmid Vibroalarmid Heli- & vibroalarmid
Energiasäästurežiim Puudub Olemas – 100 h Olemas – 100 h
Ilmastikukindlus Veekindel 30 m sügavuseni Veekindel 30 m sügavuseni Veekindel 100 m sügavuseni
Aku kestvus 30 treeningtundi 30 treeningtundi 40 treeningtundi
Kellarihm Vahetatav universaalne 22 mm Vahetatav universaalne 22 mm Vahetatav spetsiaalne
Kaal 45 g 45 g 52 g
Hind 279 € 299 € 499 €

Kui Sa juba ei ole jõudnud, siis loe ka varem Digitestis ilmunud ülevaateid Polar Vantage M ja Polar Vantage V2 kohta.

 

KOKKUVÕTE

Polar Vantage M2

Polar Vantage M2 on töökindel multispordikell, mis pakib enda sisse rohkelt funktsioone nii pühendunud sportlaste kui harrastajate rõõmuks. Kell toetab paljusid erinevaid treeninguid triatlonist kanuutamiseni ning hindab nende mõju ja abistab tulevaste treeningute planeerimisel.

Uus FuelWise funktsioon hoolitseb ka selle eest, et Sa ei unustaks endale pikkade treeningute kestel energiat anda ja energiasäästurežiim hoiab kella töös ka kõige pikemate treeningute kestel. Ka peale treeningut pole vaja kella nurka visata, sest see jälgib ka igapäevat aktiivsust ja unetunde.

Teretulnud uuendusena on Polar Vantage M2 varustatud rohkemate nutifunktsioonidega kui tema eelkäija, kuid päris nutikellaks seda veel nimetada ei saa. Kella uus disain astub aga sammu õiges suunas – varasemalt üdini sportlik disain, näeb nüüd kahtlemata parem välja.


+ Uus, igapäevasem disain
+ Usaldusväärne aktiivuse ja une jälgimine
+ Kasulik FuelWise energiatarbimise funktsioon
– Vähe nutifunktsioone võrreldes teiste kelladega samas hinnaklassis