Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 26. apr. 2024

Rulli end üles

Üles

Android Experience – Sony Ericsson Xperia Neo :: Digitest - Part 4

Vaatame seda asja softi poole pealt

Ajast, mil telefoni tarkvara ei ole enam teda kandva seadmega tehases pöördumatult laulatatud, on telefonide arvustamine muutunud mõnevõrra skisofreeniliseks tegevuseks. mõned erinevused erinevatel tootjatel ja mudelitel siiski tehasest sätitud on.

Androidi kasutajaliidest funktsionaalsuse vallas eriti agressiivselt töödelnud ei ole, tähelepandavaimad uuendused on vast see, et koduekraanil on koos launch nupuga neli vabalt valitavat otseteed, mis on igal koduekraanil näha (muidu on neid kaks); ja see, et aplikatsioonide nimistu on laehendatud sarnaselt koduekraanidega, mitte ühe pika üles-alla keritava joruna. Kasutajaliidese graafiline pool on minimalistlik, ent elegantne. Kui ikoone ja vidinaid töölaual ümber paigutada, siis desktopilt lahti tulles võdisevad nad nagu värske sült.

Igapäevane asjaajamine sujub reeglina ladusalt. Lühiajalisi hangumisi küll harva esineb, aga need ei häiri. Ühe näitena jäi aegajalt tegusast aplikatsioonist  home klahviga väljudes kasutatud aplikatsioon hetkeks koduekraani ikoonide-vidinate taustal nähtavale. Ju ei jõudnud minu valitud “maagilist suitsu kujutav” animeeritud taustapilt ennast nii kiiresti uuesti käima tõmmata. Ühel korral otsustas ekraan sisse tuleva kõne ajal  mitte reageerida minu käskudele kõne vastu võtta. Loodetavasti oli see isoleeritud juhtum, sest kui selline asi peaks korduma, ei ole see üldse tore. Angry Birds jooksis veatult (sest mis telefoniarvustus see oleks, kui ma seda ei prooviks).

Neo on oma olemuselt multimeediatelefon. Sellele viitab juba HDMI pesa ja kaabel, ning see ekraan, mis põlvist nõrgaks lööb. Et puutekuvarist viimast võtta, on telefonidele lisatud Sony televiisorite maailmast tuttavat nime kandev Bravia Engine, mis pilti oma algoritmidega parendab. tulemuseks on erksad-kirksad ja elavad värvid, vähendatud müra, parem teravus videotes ja kaunis graafika. Karbist võttes on koduekraanidele paigutatud muusika- ja videopleierite vidinad. Vastavad appid on minimalistliku, ent rafineeritud väljanägemisega ja üsna lihtsad kasutada. Paraku androidile omaselt ei saa pleierit mõistlikul kombel välja lülitada. Muusikapala saab panna pausile, ja nii ta siis jääbki, poole loo pealt peatatuna. Komplektis olevate nööpkuulartite helikvaliteet on komplektis-kaasas klappide kohta päris hea.

Näidisvideo 720P resolutsioonis


Heas valguses tehtud pilt

Sony on üsna uhke Timescape nime kandva aplikatsiooni üle. See on võimalus ülevaatlikult näha oma sotsiaalseid tegemisi (kõned, sõnumid, facebook, twitter) ühel ajateljel.  Eks ta ole ses suhtes mugav, kui sa ei mäleta, kas rääkisid kellegagi facebookis või helistasid vanamoodsal kombel, aga inimesi, kes sellest aplikatsioonist reaalselt praktilist kasu saaks, ilmselt liig palju ei ole.

Leheküljed: 1 2 3 4 5