Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 26. apr. 2024

Rulli end üles

Üles

Android Experience – Sony Ericsson Xperia Neo :: Digitest - Part 3

Mis on karul kõhus?

Üks asi, millest ma aru ei saa – miks ei tee telefonitootjad mõistlikke tagakaasi? Neo tagumist plastpaneeli lahti kangutades tekib tunne, nagu ma üritaks teda lihtsalt toore jõuga ära lõhkuda. Juhendi järgi peab paneeli keskele üsna kõvasti suruma, et ta paremini lahti tuleks. Iga kord, kui ma seda tegin, tõusis mul külm higi seljale – kas jääb terveks, või käib prõks ära. Jääb mulje, et on mõeldud, et paned aku, SIM kaardi ja mälu paika ja unustad nad sinna – enam kunagi telefoni ei ava. Kui see nüanss kõrvale jätta, siis ei ole telefoni koostekvaliteedile mitte mingeid muid etteheiteid teha.

Telefoni tehniliselt nõrgim koht on mälu – ühest gigast on kasutajale vaba vaid umbes 320MB. Eeriku poeg kompenseerib seda 8GB micro sd kaardi kaasa andmisega. Kuna kaardipesani jõudmiseks peab lahti kangutama ebamäärase tagapaneeli ja mälukaardi hotswitch ei ole lubatud (või vähemasti mitte soovitatav – enne kaardi eemaldamist tuli seadetes kaart deaktiveerida), oleks olnud ehk mõistlikum see kaheksa giga emaplaadile keevitada ja jätta kaardipesa tühjaks. Ja teha see pesa ligipääsetavaks ilma telefoni lammutamata.

SIM kaardini jõudmiseks tuleb lisaks välja kiskuda ka aku. Ehk siis kõnepaketihüpikutele mõeldud ei ole.

Kaameral on pealt kaheksa megapiksli ja ta suudab teha 720P videosalvestust. Olgem ausad – telefonikaamera lükkamine 1080P peale oleks ainult numbritega eputamine. Ma ei usu et telefonikaamera 1080P video isegi tänuväärselt kaasasoleva HDMI kaabliga full HD telekast vaadates märkimisväärselt etem oleks. Sony lubab, et see kaamera ei lase ennast hämarast häirida. Päris nii see siiski ei ole, hämaras lööb ikkagi varjud roheliselaiguliseks ja tekivad muud telefonikaamerale omased anomaaliad. Heas valguses on pildid täiesti kompaktkaameratega võrreldavad. Päästik on kaheastmeline ja kaameral on palju seadisusi ja funktsioone, sh geotagging ja aegvõte.

Kui telefoniga ainult paar kõnet päeva peale teha, siis võib ühe laadimisega oma kolm-neli päeva välja venitada, aga selleks pole sellist telefoni vaja. Kui telefoni nutikust kah kasutada, siis igapäevasest laadimisest ei pääse. Esimestel päevadel, kui uudishimu suur, aku veel nooruke ja kõik voolusäästmise nipid selgeks õppimata, vöib isegi mitu korda päevas lisavoolu vaja minna.

Selliseid hoiatusmärke näeb värske Neo omanik ilmselt päris tihti

Leheküljed: 1 2 3 4 5