Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 18. juuni 2024

Rulli end üles

Üles

6 kommentaari

Xiaomi Redmi Watch 3 nutikellal ei tule nutikusest puudu

Xiaomi Redmi Watch 3 nutikellal ei tule nutikusest puudu
Elmo Mandel

Käes on aeg avada uus karbike ning võtta kasutusele nutikell Xiaomi Redmi Watch 3 ja anda edasi Sulle selle minu poolne kasutajakogemus. 

Nutikellade valik on tänasel päeval väga laialdane ja õige valiku tegemiseks ei saa ju neid kõiki läbi proovida. Kes jõuakski?

Õnneks saan mina anda sulle ülevaate Redmi Watch 3 kohta. See loodetavasti aitab sinulgi uut nutikella otsides parima valiku teha.

Trummipõrin – alustame Xiaomi Mi Watch karbi 3 avamist!

Nutikell tuleb nooblis karbikeses, kus on sees nutikell ning magnetlaadija. 

Xiaomi Redmi Watch 3

Lülitan Redmi Watch 3 kellale eluvaimu sisse ja alustan esmase seadistamise protsessi. 

Xiaomi Redmi Watch 3

Esmalt on tarvis ühendada nutikell nutitelefoniga. See käib üsna lihtsalt, sest see annab juhiseid ja ole sa Androidi või Apple’i usku: nutikella juhtiva Mi Fitness äpi saad alla laadida kerge vaevaga. 

Redmi nutikella tehnilised ilu- ja jõunumbrid

Redmi Watch 3 on üllatusi täis kell, kuid esmalt vaatame üle üldised andmed:

  • 1,75 tolli värviline AMOLED puuteekraan
  • Nutitelefoni teavitused otse randmel
  • Sisseehitatud kõlar ja mikrofon
  • 120+ treeningrežiimi
  • Aku kuni 12 päeva
  • Bluetooth kõned otse kellalt
  • Nutiassistent Alexa
  • Veekindel
  • Kaal 37 g

Must Xiaomi Redmi Watch 3 tundub šikk ja moodne

Minu kasutuses olev Redmi Watch 3 on musta värvi korpusega. Nutikell paistab randmel kena aksessuaarina, mis lisaks on väga võimeka südamega. Samuti on kell kaalult kerge, kõigest 31 grammi. 

Kell lülitub tööle nutikella küljel asuvast juhtnupust, kuid ütlen kohe – seda sõltuvust tekitavat ja kõrvale kostuvat mõnusat klikki nagu Huami Amazfit GTS 4 mudelil sel nupuvajutusega ei kostu.

Xiaomi Redmi Watch 3

Ühendan nutikella oma telefoniga, mille tootjaks on samuti Redmi. 

Bluetooth kõnedega ühendamine käib väga lihtsalt ja juba saan helistada otse nutikellast.

Mis mulle meeldib nutikella Bluetooth kõnede juures on see, et kui olen toimetamas koduaias, siis ei pea mul nutitelefon taskus olema selleks, et kõnedele vastata. 

Seda tehes meenub Knight Rider ja mees rääkiva autoga, aga nii on: mõnekümne aasta tagune fantaasia on saanud tõeks. 

Redmi Watch 3 – spordimeelas randmekaunistus

Esimene tõsiselt häiriv asi on nutikella rihm. Silikoonrihma ei ole mugav kasutada ja selline nupuga kellarihma tehnoloogia, mis on Redmi nutikellal kasutusel teeb kellaga toimetamise ebamugavaks.

Xiaomi Redmi Watch 3

Üllatab aga see, kui lihtsa liigutusega saad kiirkinnituse abil ebamugavast kellarihmast vabaneda ja soovi korral omale uue ja sobivama soetada

Minul tegi ebamugavaks selle kasutamise just selle kinnitamine paremale randmele vasaku käega ja rihma vahele valusalt jäävad käekarvad.

Kui kell lõpuks käel, siis hakkan uudistama, mida ta suudab ja kuidas käitub igapäevakasutuses. 

Redmi Watch 3 nutikellaga spordiradadele

Esimese asjana tahtsin proovida, kuidas Redmi Watch 3 suudab töötada sportimise ja liikumise jälgimisel. 

Seadistasin nutikellas oma pikkuse ja kaalu ning läksin ujuma. Peab nentima, et AMOLED ekraan on silmale mugav jälgida, info on randmelt selgelt loetav ja vesi ei sega nutikella ekraanil svaipimist. 

Ekraanisuurus on 1.75 tolli ja see lubab nutikellalt ikoone lugeda ilma silmi kissitamata. Küll aga tunduvad värvitoonid ekraanil tuhmivõitu. 

Xiaomi Redmi Watch 3

Sportimise, liikumise ja tervisenäitajate monitoorimisega saab Redmi Watch 3 hakkama väga hästi. Siingi leian end tegemas lisapingutusi, et täis saada oma päevane sammude arv ja muud eesmärgid, mis aitavad aktiivsena püsida. Nii loeb Watch 3 sinu aktiivsust ja tuletab meelde, kui oled liiga kaua istunud ilma astumata. 

Erinevaid spordirežiime on nutikellal üle 120 ja ma söön oma kellarihma ära, kui sa nende hulgast endale sobivat ei leia! 

Olgu selleks siis jooksmine, rattasõit, zumbatamine või lihtsalt autosõit: kõike saab monitoorida ja kogu aktiivse tegevuse (või tegevusetuse) detailsed andmed kuvatakse ilusti nutikella ekraanile. 

Xiaomi Redmi Watch 3

Olgu kiidetud Redmi Watch 3 aku eluiga 

Kuigi Watch 3 nutikell on oma hinnaklassis pigem madalamas või keskmises hinnaklassis, siis seda ei saa öelda nutikella aku kvaliteedi kohta. 

Ma kasutasin täis laetud akuga Redmi Watch 3 nutikella 8 päeva, kuni panin ta uuesti laadima. Kusjuures kell ei olnud nii-öelda vaikselt mu randmel, vaid pidevalt näppisin selle menüüd ja uudistasin andmeid ning tulemusi.

Selline aku kestvus lisab mugavust, sest oleks üsna tülikas, kui peaks pea iga päev laadima nii nutitelefoni kui ka nutikella. 

Nädalane aku kestvus teeb Redmi Watch 3 mudelist vähenõudliku kaaslase sinu randmel. 

Xiaomi Redmi Watch 3

Võrdluseks Xiaomi Redmi Watch 3 vs Xiaomi Redmi Watch 2

Paslik olekski nüüd tuua võrdluseks sama tootja eelmine nutikell Xiaomi Redmi Watch 2 ja vaadata, mida huvitavat on Redmi arendajad võrreldes eelmise versiooniga juurde leiutanud.

Nutikella mudel Redmi Watch 3 Redmi Watch 2
Ekraan 1,75 tolli 1,6 tolli
Kaal 31 g 37 g
Aku kestvus kuni 12 päeva kuni 8 päeva
Bluetooth helistamine Jah Jah
WiFi Puudub Jah
Ekraani resolutsioon AMOLED, 390 x 450 pikslit AMOLED, 360 x 320 pikslit
Treeningrežiimid 120+ 150+
Aku võimsus 289 mAh (8-12 päeva) 226 mAh (2-4 päeva)

Nagu ka selles tabelis nähtub, siis suurim erinevus nende kahe nutikella vahel on see, et Redmi Watch 3 kellal on kestvam aku, parem ekraani resolutsioon ning erinevalt Watch 2 mudelist on Redmi Watch 3 toetamas ka unekvaliteedi jälgimist ja stressitaseme indikaatorit, mida Redmi Watch 2 ei toetanud. 

Samuti on Redmi Watch 3 mudelil sisseehitatud GPS, mis samuti tema eelkäijal puudus. Positiivse ülevaate Redmi Watch 3 nutikellale on kirjutanud ka kolleegid kaugelt maalt. 

Xiaomi Redmi Watch 3

Mis vidinad mind üllatasid Redmi Watch 3 juures?

Ma võiksin tuua välja paar pisikest lisafunktsiooni, mis üllatasid mind Redmi Watch 3 juures.

Nimelt ma tihti otsin oma telefoni taga. Küll unustan kuhu ta jätsin või viivad lapsed selle kuskile peitu. Kuna enamasti hoian oma telefoni hääletul režiimil, siis vahel on seetõttu ka telefoni leidmine keeruline.

Aga minusugustele tuulepeadele on Redmi Watch 3 lisanud telefoni leidmise funktsiooni! See võimaldab just nutikella abil leida oma telefon valju heli abil ka siis kui telefon on hääletul režiimil. 

Ja eraldi väärib ka välja toomist taskulambi funktsioon Remi Watch 3 kellal. 

Xiaomi Redmi Watch 3

Taskulambi ikooni nutikellal vajutades läidab terve 1,75 tolline ekraan end heledalt põlema: võtmed, lukuauk, diivani alt luti otsimine, kõik muutus just lihtsamaks ja mugavamaks. 

Ma ostaks selle kella juba nende kahe viimase funktsiooni tõttu. 

Kuigi Redmi Watch 3 ei ole varustatud vererõhu mõõtmise vidinaga, siis soovitaks lugeda ka selliste nutikellade kohta siit

Kompaktne kokkuvõte 

Pean järjekordselt tõdema, et olen trendidest maha jäänud ja nutikella endalegi soetamine tuleb nüüd kindlasti päevakorda.

Redmi Watch 3 on selline kell, mille soetamine ei vii taskuid rahast tühjaks, ent annab sulle võimaluse kasutada enamik funktsioone, mida ka palju kallimad nutikellad. 

Xiaomi Redmi Watch 3

Kui miskit välja tuua, siis on selleks WIFI- ühenduse puudumine, ekraani teravus võrreldes mõne muu nutikellaga ja minu arvates väga ebamugavalt kinnituv rihm.

Rihma kohta nii palju, et palusin seda niiöelda õhutihedalt ümber randme panna ka oma sugulasel – tal võttis see kauem aega, kui kella esialgne seadistamine. Rihm on probleemne. Nuppkinnitus on ebamugav kasutada, kisub nahka valusalt vahele. 

Kuid neid pisikesi iluvigu kõrvale jättes peab Redmi Watch 3 nutikellale kiidusõnu jagama, sest ta suutis positiivselt üllatada. Aga rihm vahetage ära.